1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
14 sierpnia – środa – św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
15 sierpnia – czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP
17 sierpnia – sobota – św. Jacka, kapłana

2. W czwartek – 15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. Godzinki godz. 8.30. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się tradycyjne błogosławieństwo ziół i kwiatów.
W to nasze narodowe święto dziękując Bogu za dar wolności pamiętajmy również w naszych modlitwach o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny.

3. Rozpoczęliśmy drugi etap renowacji posadzki w naszym kościele. Na czas tych prac Msze św. w tygodniu – od poniedziałku rano do soboty rano odbywają się w Sali multimedialnej w Oratorium. W tym tygodniu w czwartek ze względu na uroczystość Msze św. odbędą się w kościele. Trwa również przebudowa kotłowni i instalacja nowego pieca centralnego ogrzewania.

4. W przyszłą niedzielę, 18 sierpnia na Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się pożegnanie ks. Wojciecha Szabrańskiego. Ks. Wojciech był z nami 7 lat. Chcemy teraz Panu Bogu podziękować za jego obecność i kapłańską posługę w naszej wspólnocie.

5. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w sobotę 7 września na autokarową pielgrzymkę do Torunia na spotkanie z Rodziną Radia Maryja. Zapisy i bliższe informacje w środy, w bibliotece parafialnej od godz. 16.00.

6. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte oraz pamiątki na różne okazje.

W ostatnim tygodniu w naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Hanna Kołaczek, lat 66, z ul. Parkingowej
Sławomir Czuba, lat 53, z ul. Girarda
Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi