1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
6 sierpnia – wtorek – święto Przemienienia Pańskiego
8 sierpnia – czwartek – św. Dominika, kapłana
9 sierpnia – piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, Patronki Europy
10 sierpnia – sobota – święto św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika

2. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafialnej i zakonnej wspólnocie nowych kapłanów: ks. Krzysztofa Cyrana, który będzie nowym kapelanem szpitala oraz ks. Sławomira Piotrowskiego, który przejmie obowiązki ks. Wojciecha. Życzymy im wiele satysfakcji i zadowolenia z posługi duszpasterskiej w naszym mieście.

3. We wtorek wyrusza Łowicka Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę. Z naszej parafii tradycyjnie pielgrzymuje grupa pomarańczowa. Pamiętajmy o pielgrzymach w naszych osobistych i wspólnotowych modlitwach. Przed kościołem swoją ofiarą możemy wspomóc przygotowanie i organizację Salezjańskiej Grupy Pomarańczowej. Ks. Wojciech i ks. Sławomir zapraszają dziś o godz. 19.00 wszystkich pielgrzymów oraz pielgrzymów duchowych na boisko salezjańskie na spotkanie przed pielgrzymkowe i zapisy.

4. Od jutra rozpoczniemy drugi etap renowacji posadzki w naszym kościele. Na czas tych prac (około 4 tygodnie) Msze św. w tygodniu – od poniedziałku, godz. 7.00 do soboty, godz. 7.00 będą odbywały się w Sali multimedialnej w Oratorium. Również jutro rusza przebudowa kotłowni i instalacja nowego pieca centralnego ogrzewania.

5. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w sobotę 7 września na autokarową pielgrzymkę do Torunia na spotkanie z Rodziną Radia Maryja. Zapisy i bliższe informacje w środy, w bibliotece parafialnej od godz. 16.00.

6. Stowarzyszenie „Nieść Ulgę w Cierpieniu” im. Ojca Pio i Matki Teresy organizuje zbiórkę makulatury na rzecz BUDOWY HOSPICJUM w Żyrardowie.
Kontener na książki, gazety, tekturę, ulotki i innego rodzaju papier ustawiony jest na placu przy Zielonym Domku. Prosimy uważać, by razem z makulaturą do kontenera nie dostały się inne materiały. Furtka będzie otwarta codziennie oprócz niedziel i świąt – w godzinach 9.00 – 20.00.

7. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte oraz pamiątki na różne okazje.

W ostatnim tygodniu w naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Jerzy Loppe, lat 60, z ul. Pięknej
Adela Łapińska, lat 89, z ul. Spółdzielczej
Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi