1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
29 maja – środa – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
31 maja – piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
1 czerwca – sobota – św. Justyna, męczennika

2. Wczoraj w Warszawie, dwóch pochodzących z naszej parafii diakonów przyjęło święcenia kapłańskie: Marcin Wiśniewski i Michał Słojewski. Ks. Marcin Wiśniewski odprawi Mszę Prymicyjną w niedzielę, 2 czerwca o godz. 12.00, a Ks. Michał Słojewski w niedzielę 9 czerwca o godz. 12.00.

3. Od piątku rozpoczniemy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

4. W miesiącu czerwcu Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30.

5. W sobotę 1 czerwca, z racji pierwszej soboty miesiąca po Mszy świętej o godz. 18.00. nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej.

6. Pierwsza niedziela czerwca (2 czerwca) to w Polsce Święto Dziękczynienia. W tym roku obchodzone pod hasłem „Dziękujemy za wielkich Pasterzy: Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego”. Za tydzień przed kościołem będzie można złożyć ofiarę do puszki na budowę Centrum Opatrzności Bożej.

7. Zbliżają się już wakacje. Tradycyjnie organizujemy wiele różnych form wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Między innymi chciałbym zaprosić dzieci ze szkoły podstawowej (klasy 3 – 6) na Oazę Dzieci Bożych w Ochotnicy Dolnej, w Górach Gorcach w terminie 29.06. – 12.07. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej.

A w Oratorium można zapisać dzieci w tym samym wieku na kolonie, które odbędą się w Krasnobrodzie, od 7 do 17 lipca.

8. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w niedzielę, 14 lipca, na jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski. Zapisy w środy w bibliotece parafialnej od godz. 16.00 do 18.00

9. W wielu miasta w Polsce próbuje się wprowadzić do szkół demoralizującą edukację seksualną według standardów WHO, które przewidują przekazywanie dzieciom już od przedszkola wiele demoralizujących treści. Naszym zadaniem jest obronić dzieci przed tymi atakami. Dzisiaj i za tydzień, wolontariusze komitetu „Stop pedofilii” zbierają podpisy pod projektem ustawy, która powstrzyma wprowadzenie tego typu zajęć do szkół. Aby zebrane podpisy były ważne potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy do poparcia obrony dzieci przed deprawacją.

10. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte oraz pamiątki na różne okazje.

Podziel się z innymi