1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

13 maja – poniedziałek – wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej
14 maja – wtorek – święto św. Macieja, Apostoła
16 maja – czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski

2. W środę, 15 maja rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. W miesiącu maju, nowennę będziemy odprawiali w połączeniu z nabożeństwem majowym o godz. 17.30. Prośby i podziękowania przyjmowane są w kancelarii parafialnej.

3. W środę 15 maja o godzinie 19:00 odbędzie się pierwsze spotkanie LECTIO DIVINA. W programie spotkania: czytanie słowa Bożego, komentarz oraz adoracja najświętszego sakramentu. Zapraszamy osoby pragnące pogłębić lub rozpocząć modlitwę Słowem Bożym. Szczegóły znajdziemy na plakatach.

4. Kontynuujemy w naszej parafii comiesięczny cykl spotkań z Biblią p.t. „ze Słowem do życia”. Najbliższe spotkanie w czwartek, 16 maja o godz. 19.00.

5. W niedzielę, 19 maja o godz. 10.30 Rocznica Komunii Świętej dla drugiej grupy dzieci z ubiegłego roku. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci w poniedziałek o godz. 19.00.

6. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Siloe zaprasza  na Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym, które odbędzie się w sobotę 18 maja na Jasnej Górze. Zapisy dziś po wszystkich Mszach w holu przy kancelarii oraz we wtorek po Mszy wieczornej.

7. Tak jak ogłaszaliśmy, młodzież z naszego Oratorium będzie rozprowadzała dziś ciasto domowego wypieku – przed kościołem oraz pod wiatą na boisku, gdzie będzie można również wypić kawę lub herbatę. Celem tej akcji jest zebranie funduszy na wyjazd w wakacje do Turynu, we Włoszech, gdzie żył i pracował św. Jan Bosko.
Zapraszamy też dzieci i dorosłych do wspólnego spędzania czasu na placu zabaw w Oratorium.

8. We wtorek, w Resursie o godz. 18.00, odbędzie się inauguracja biografii dr Janiny Fetlińskiej – pielęgniarki, społecznika, senator RP, która zginęła w katastrofie pod Smoleńskiej.

9. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte oraz pamiątki na różne okazje.

W ostatnim tygodniu w naszej parafii została odprowadzona na wieczny spoczynek:
Krystyna Fijałkowska, lat 89, z ul. Spółdzielczej
Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Podziel się z innymi