1. Dziś już Piata Niedziela Wielkiego Postu. Na znak bliskości Wielkiego Tygodnia zasłaniamy krzyże, które odsłonimy do adoracji podczas wielkopiątkowej liturgii Męki Pańskiej.

2. Przyszła niedziela, 14 kwietnia, jest już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Na wszystkich Mszach Świętych odbędzie się błogosławieństwo palm.

Jak co roku dzieci i młodzież z Oratorium przygotowują palmy i ozdoby świąteczne. Będzie można je nabyć w niedzielę przed kościołem. Kupując palmy wykonane przez dzieci i młodzież wspieramy działalności wychowawczą naszego Oratorium.

3. Drodzy. Na pewno w okresie zimowym każdy cieszył się, że w naszym kościele jest ciepło. Kilka razy mówiąc o inwestycjach w parafii wspominałem o wymianie pieca centralnego ogrzewania. Wydawało się to jednak zawsze odległą perspektywą przyszłości. Niestety przed kilkoma dniami stało się to faktem i nasz piec gazowy definitywnie zakończył swoją długoletnią służbę. Dobrze, że już jest ciepło i sezon grzewczy powoli się kończy. Czeka nas jednak w tym roku nieplanowana inwestycja: musimy całkowicie przebudować kotłownię i zamontować nowy piec. Tak z grubsza licząc będzie to wydatek grubo przekraczający 20 tys. złotych. W jakiś sposób musimy taką sumę zebrać. I na ten cel przeznaczymy m.in. ofiary, które będą składane w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów.

4. Pamiętajmy o nabożeństwach wielkopostnych.

W piątki Wielkiego Postu, Droga Krzyżowa:
o godz. 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia,
o godz. 17.00 z udziałem dzieci,
o godz. 18.45 dla ogółu wiernych
o godz. 20.00 z udziałem młodzieży

W niedziele Wielkiego Postu, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

5. Przy wystawionym krzyżu do adoracji na środku kościoła, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój kościoła.

6. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte, pamiątki na chrzest i Komunię oraz karty świąteczne i ozdoby wielkanocne.

7. W ostatnim tygodniu w naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Wacław Rowiński, lat 77, z ul. Parkingowej
Jan Żak, lat 72, z ul. Nietrzebki
Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi