1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu
4 marca – poniedziałek – święto św. Kazimierza, królewicza
7 marca – czwartek – świętych męczennic Perpetuy i Felicyty

2. W środę, 6 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty czas Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 17.00 (dla dzieci), 18.00 i 20.00.

W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia. Natomiast post ilościowy (Środa Popielcowa i Wielki Piątek) obowiązuje od 18. do 60. roku życia.

W piątki Wielkiego Postu, nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
o godz. 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia,
o godz. 17.00 z udziałem dzieci,
o godz. 18.45 dla ogółu wiernych
o godz. 20.00 z udziałem młodzieży.

W niedziele Wielkiego Postu, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o powołania i wypraszać łaskę wytrwania w powołaniu. Zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami.

4. Piątek, 8 marca obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Kobiet. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji wszystkich kobiet z naszej parafii.

5. Biuro i Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje dwudniową pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Na trasie pielgrzymki znajdą się również Skarżysko-Kamienna, Kraków oraz Jasna Góra. Wyjazd w sobotę 27 kwietnia. Zapisy w bibliotece parafialnej w środy od godz. 16.00 do 18.00.

6. Biuro Turystyczno-Pielgrzymkowe „Św. Rodziny” z Radziejowic organizuje pielgrzymkę do Paryża: Kaplica Cudownego Medalika, Bazylika Sacre Coeur w terminie 26.04.-03.05. oraz pielgrzymkę do Sanktuarium maryjnego w Fatimie w Portugalii w terminie 8 – 15.09. Dokładne informacje dostępne są w kancelarii parafialnej.

7. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, Pismo Święte oraz dewocjonalia.

W ostatnim tygodniu w naszej parafii została odprowadzona na wieczny spoczynek:
Bogumiła Todros, lat 61, z ul. Skrowaczewskiego
Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Podziel się z innymi