1. W przyszłą niedzielę 17 lutego będziemy przeżywali Uroczystość odpustową świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy i naszej parafii. Przy tej okazji dokonamy podsumowania roku 2018 oraz tegorocznej kolędy.

2. Przypominamy o programie stypendialnym realizowanym przez nasze Oratorium, którego celem jest wsparcie rozwoju dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 26 lat. Program realizowany jest wspólnie z naszą parafią. Wniosek o stypendium może złożyć sam młody człowiek lub jego rodzice. Pierwsza tura naboru wniosków jeszcze do końca tego tygodnia. Drugi nabór wniosków będzie na przełomie czerwca i lipca. Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie internetowej Parafii oraz na profilu społecznościowym Oratorium.
Każdy z nas może też mieć swój wkład w to dobre dzieło. Ofiary na ten cel możemy składać do skarbony, którą znajdziemy po lewej stronie szklanych drzwi wejściowych, lub osobiście w Oratorium i Kancelarii parafialnej, jak również przez konto bankowe Oratorium z dopiskiem „Fundusz stypendialny”. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. W piątek, 15 lutego rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, która odprawiana jest codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Prośby i podziękowania przyjmowane są w kancelarii parafialnej.

4. W sobotę 16 lutego zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. z modlitwą charyzmatyczną o uzdrowienie. W czasie tej Mszy udzielimy sakramentu namaszczenia chorych z racji przeżywanego w tym miesiącu Światowego Dnia Chorych. Zapraszamy wszystkich chorych, osoby starsze, osoby potrzebujące wsparcia duchowego. Spowiedź od godz. 17.30. Prosimy też rodziny i sąsiadów o umożliwienie osobom chorym i starszym przybycie na tę Mszę św.

5. Zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy Życia w Duchu Świętym. Rozpoczniemy je za tydzień, w niedzielę 17 lutego o godz. 19.15.

6. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, Pismo Święte oraz dewocjonalia.

W ostatnim tygodniu w naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Halina Wojciechowska, lat 83, z ul. Fieldorfa-Nila
Jan Niewczas, lat 74, z ul. Zielińskiej
Ewa Łapińska, lat 63, z ul. Kamiennej
Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi