1. Jutro jeszcze ostatnie Roraty o godz. 7.00. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

Pasterka tradycyjnie będzie odprawiona w naszej świątyni o godz. 21.00 i godz. 24.00. Na godz. 21.00 zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi.

2. Dziś jeszcze mamy możliwość wyspowiadania się. Kapłani spowiadają podczas każdej Mszy św. W Święta i przez całą oktawę Bożego Narodzenia (do Nowego Roku) spowiedzi nie będzie.

3. Wieczorem, w wigilię Bożego Narodzenia zasiądziemy do świątecznego stołu. Postarajmy się nadać temu spotkaniu charakter religijny. Zapalmy świecę, odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pańskim, po czym złóżmy sobie nawzajem życzenia, łamiąc się przy tym opłatkiem. Przeprośmy za wszystko, czym mogliśmy się wzajemnie zranić w ciągu mijającego roku. a też i na pewno będzie za co podziękować. Spożycie wigilijnego posiłku niech poprzedzi Modlitwa Ojcze nasz…

4. W Święta Bożego Narodzenia Msze św. w pierwszy i drugi dzień świąt o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00

Dokładny rozkład świątecznych nabożeństw umieszczony jest w gablotach oraz na naszej stronie internetowej. Zachęcam do zapoznania się z nim.
Na czas Pasterki i przez Święta udostępnimy do parkowania nasze boisko asfaltowe. Wjazd i wyjazd przez nową bramę przy Oratorium.

5. Przed kościołem ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Sianka przygotowano dużo, dla wszystkich wystarczy. Możemy też wspomóc ministrantów ofiarą do puszki.

6. Poświęcone opłatki wigilijne dostępne są w kiosku parafialnym, zakrystii oraz w kancelarii. W kancelarii dostępne są również opłatki niskoglutenowe.

7. Czas Bożego Narodzenia to czas duszpasterskich odwiedzin parafian, czas kolędy. Tradycyjnie w sobotę po świętach, 29 grudnia, odbędzie się kolęda w Nowych Kozłowicach. Dokładny rozkład kolędy na sobotę wywieszony jest w gablotach oraz na naszej stronie internetowej.

8. W niedzielę, 30 grudnia, Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Dzień szczególnych modlitw za nasze rodziny oraz odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Jest to również Święto patronalne Domowego Kościoła.

9. W tym roku po raz drugi przejdzie przez Żyrardów Orszak Trzech Króli. Na to wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenie zapraszamy wszystkie rodziny z dziećmi. Orszak Trzech Króli wyruszy tym razem z naszej parafii w niedzielę, 6 stycznia. Zbiórka na boisku o godz. 10.00. Każdemu królowi będzie towarzyszył barwny orszak dzieci i młodzieży. Nasza parafia ma w tym roku kolor zielony. Zapraszamy dzieci i młodzież – specjalne, zielone stroje na orszak są do odebrania w Oratorium. Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami miasta, a zakończy się uroczystą Mszą św. w kościele Matki Bożej Pocieszenia o godz. 12.00.

Podziel się z innymi