1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

15 października –poniedziałek – św. Teresy z Avila, dziewicy i doktora Kościoła

16 października – wtorek – św. Jadwigi Śląskiej

17 października – środa – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

18 października – czwartek – święto św. Łukasza Ewangelisty

20 października – sobota – św. Jana Kantego, kapłana

2. Obchodzimy dziś po raz 18 w Polsce Dzień Papieski. We wszystkich kościołach odbywają się zbiórki pieniężne na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Ofiarę na ten cel będzie można złożyć do puszki przed kościołem.

3. (po Mszy św. o godz. 9.00 i 10.30)

Trwa konkurs pod hasłem: „Pomoc misjom jest słodka”. Wczoraj zostały przyniesione ciasta, które oceniono a autorzy najsmaczniejszych ciast zostaną nagrodzeni. Rozstrzygnięcie konkursu w niedzielę 28.10. Ciasta te można dziś zakupić w holu przy kancelarii. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone dla dzieci w krajach misyjnych.

4. W poniedziałek, 15 października rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, którą odprawiamy codziennie przez 9 dni, po Mszy św. o godz. 18.00. Prośby i podziękowania przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

5. 18 października, w czwartek swoje imieniny obchodzi ks. Łukasz Owsianko, kierownik Oratorium i katecheta w Liceum. Solenizant odprawi Mszę imieninową o godz. 18.00.

6. Kontynuujemy w naszej parafii comiesięczny cykl spotkań z Biblią p.t. „ze Słowem do życia”. Najbliższe spotkanie w czwartek, 18 października o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

7. W sobotę 20 października z racji III soboty miesiąca o godz. 18.00 Msza św. z modlitwą charyzmatyczną o uzdrowienie.

8. W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok oraz wypominki za zmarłych.

9. W kiosku parafialnego możemy zaopatrzyć się w kalendarze wydane przez Diecezję Łowicką na rok 2019 oraz znicze „Caritas”. Kupując te znicze wspieramy działalność charytatywną Kościoła.

10. Przeżywamy dziś w całej Polsce Dzień Papieski. A św. Jan Paweł II wielokrotnie w swoim nauczaniu podkreślał, jak ważna jest dla niego silna wiarą rodzina i zachęcał małżeństwa do podejmowania formacji ludzkiej i chrześcijańskie w różnych grupach i wspólnotach. Przy naszej parafii od wielu już lat mamy Wspólnoty Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie, popularnie zwanego Oazą. Takich wspólnot – kręgów mamy aktualnie 5. W ostatnim czasie wiele małżeństw wyrażało duże zainteresowanie Domowym Kościołem. Dlatego chcemy, aby powstawały nowe kręgi. Spotkanie dla zainteresowanych małżeństw odbędzie się w niedzielę, 28 października po Mszy św. o godz. 12.00.

Podziel się z innymi