1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

14 sierpnia – wtorek – św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika

15 sierpnia – środa – Uroczystość Wniebowzięcia NMP

17 sierpnia – piątek – św. Jacka, kapłana

2. W środę – 15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. Godzinki godz. 8.30. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się tradycyjne błogosławieństwo ziół i kwiatów.

W to nasze narodowe święto dziękując Bogu za dar wolności pamiętajmy również w naszych modlitwach o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny.

3. Również w środę rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania przyjmowane są w kancelarii parafialnej.

4. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w sobotę 1 września na autokarową pielgrzymkę do Torunia na spotkanie z Rodziną Radia Maryja. Zapisy i bliższe informacje w środy, w bibliotece parafialnej od godz. 16.00.

5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się zbiórka funduszy na kontynuację leczenia czteroletniej Natalii, u której wykryto nowotwór mózgu. Poprzednia zbiórka miała miejsce w lutym i dzięki temu Natalia mogła rozpocząć skomplikowane leczenie w specjalistycznej klinice w Meksyku. To leczenie przynosi bardzo konkretne efekty i widać dużą poprawę zdrowia Natalii. Zbiórkę przeprowadzą wolontariusze z Fundacji „Z miłości do dziecka”. Fundacja ta jest oficjalną instytucją odpowiedzialną za pozyskanie funduszy na leczenie Natalii.

6. W obecnym 2018 roku upływa 25 lat od momentu przybycia salezjanów do Żyrardowa oraz rozpoczęcia działalności Oratorium św. Jana Bosko. Ten Jubileusz chcemy uczcić w niedzielę 2 września. Zachęcamy do zarezerwowania sobie tego czasu oraz do przekazywania informacji o Jubileuszu swoim bliskim i znajomym, którzy w ciągu tych lat byli związani z Oratorium i dziełem salezjańskim w Żyrardowie, a obecnie mieszkają już poza naszą parafią. Jubileusz będzie okazją do spotkania po latach z przyjaciółmi, w tym również z salezjanami, pracującymi w ciągu tych lat w Żyrardowie. Szczegóły obchodów Jubileuszu znajdziemy na plakatach, facebooku i stronie internetowej.

7. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte oraz pamiątki na różne okazje.

W ostatnim tygodniu w naszej parafii został odprowadzony na wieczny spoczynek:

Józef Pluta, lat 66, z ul. Nietrzebki

Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Podziel się z innymi