1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wniebowstąpienie Pańskie jest ukoronowaniem i zakończeniem ziemskiego życia Chrystusa, jak również zapowiedzią powtórnego Jego przyjścia. Chrystus powierzył uczniom misję: “Idźcie, więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego“. To odejście jest równocześnie warunkiem nowej obecności Chrystusa, która trwać będzie do skończenia świata, zgodnie z Jego słowami: “oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.

 1. Dni następujące po Wniebowstąpieniu Pańskim przygotowują nas na przyjęcie Ducha Świętego. Czytania liturgiczne w tym tygodniu zawierają opis obietnicy zesłania Ducha Świętego. W naszym kościele odprawiana jest codziennie po Mszy św. wieczornej, Nowenna do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

 2. W przyszłą niedzielę, będziemy uroczyście obchodzić Zesłanie Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Na Mszę św. Wigilijną tej uroczystości zapraszamy w sobotę, 4 maja o godz. 20.30. Wcześniej po Mszy św. o godz. 19.00, nabożeństwo Fatimskie z okazji I soboty miesiąca.

 3. Inne wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
  31 maja – wtorek –
  święto Nawiedzenia NMP oraz nabożeństwo do ks. Bosko
  1 czerwca – środa – wspomnienie św. Justyna oraz Dzień Dziecka
  Również w środę 1 czerwca zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Lectio Divina

 4. Zakończyliśmy okres Pierwszej Komunii św. wraz z Białymi Tygodniami. Zachęcamy szczególnie rodziców, rodzeństwo, aby stale towarzyszyć dzieciom w spowiedzi I piątkowej jak również Mszy św. niedzielnej.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek na Mszy św. będziemy modlić się o nowe powołania i wypraszać łaskę wytrwania w powołaniu. Zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami. W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. Spowiedź dzieci o godz. 16.30., Msza święta godz. 17.00 z udziałem dzieci.

8. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe, i od środy na czerwcowe. Codziennie o godz. 17.30 będziemy oddawać hołd Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

9. W niedzielę za tydzień, 5 czerwca odbędzie się Festyn „Święto Młodości”, który rozpoczniemy wspólną Mszą św. o godz. 10.30. Zapraszamy do wspólnego świętowania oraz do pomocy w organizacji. Dziękujemy osobom, które już się zgłosiły. Jest jeszcze zapotrzebowanie na pomoc około 10 osób. Prosimy o zgłoszenia do ks. Łukasza.

 1. Jako Parafia nadal wspieramy dzieci z domów dziecka z Ukrainy, które przebywają w hotelu Ossa. W tym tygodniu zakupiliśmy potrzebne im rzeczy na koszt 3060 zł. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 1. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę – Gość Niedzielny, pamiątki religijne oraz Biuletyn Parafialny.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Mariola Sknadaj, lat 69, ul. Kapt. Pałaca
Jacek Owczarek, lat 67, ul. 1 Maja
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..

Podziel się z innymi