1. W środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona czas Wielkiego Postu, okres przygotowania do wydarzeń paschalnych. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 17.00 (dla dzieci), 18.00 i 20.00.

W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości spożywania. Tego dnia winniśmy zjeść trzy posiłki, tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia. Natomiast post ilościowy (Środa Popielcowa i Wielki Piątek) obowiązuje od 18. do 60. roku życia.

  1. W czasie Wielkiego Postu chcemy Was Drodzy zaprosić na trzy Spotkania przygotowujące nas do owocnego przeżycia tego okresu. Na Drogę Krzyżową w piątek, na Liturgię Godzin w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 (Jutrznia i Godzina czytań) oraz Gorzkie Żale w niedzielę.

W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
godz. 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia ; godz. 17.00 z udziałem dzieci,
godz. 18.45 dla ogółu wiernych ; godz. 20.00 z udziałem młodzieży
W niedziele Wielkiego Postu, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.15.

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o nowe i święte powołania do kapłaństwa, zapraszamy ministrantów i rodziców. W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św.

Spowiedź w kościele dla dzieci w piątek od godz. 16.30, Msza św. o godz. 17.00. Droga Krzyżowa (wyjątkowo) o godz. 17.30 dla dzieci. O godz. 18.00, na Mszy św. będziemy się modlić za polecanych w Wypominkach. W piątek przypada święto św. Kazimierza, królewicza. W sobotę nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 19.00.

Adoracji Najświętszego Sakramentu w Środę Popielcową i I piątek nie będzie.

  1. W najbliższą sobotę5 marca o godz. 16.00, rozpoczniemy Kurs Przedmałżeński. Będzie to pierwsze Spotkanie, szczegółowe informacje i prowadzenie tego kursu organizuje ks. Sławomir.

  1. W przyszłą niedzielę 6 marca po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Konferencję s. Rut Pawluczuk – niepokalanki z Szymanowa na temat „Godność Kobiety, jej rola i posłannictwo w nauczaniu bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego”. Siostra Rut, wielokrotnie prowadziła rekolekcje dla Kobiet, przed 8 marca chcemy ją poprosić o słowo o Kobiecie w nauczaniu bł. Stefana Wyszyńskiego. Serdecznie zapraszamy młodzież, kobiety i mężczyzn.

  1. Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zaapelował o modlitwę i ogólnopolską zbiórkę funduszy w niedzielę, 27 lutego 2022 r. oraz w Środę w Popielcową, 2 marca br., na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Dzisiaj i w środę będziemy zbierać ofiary dla poszkodowanych.

  1. W dniach od 6 do 9 marca 2022 roku w naszej parafii odbędą się Rekolekcje „Po Stracie Bliskiej Osoby”. Rekolekcje te są kierowane do wszystkich, którzy cierpią z powodu odejścia Kogoś Bliskiego – czy to z powodu śmierci, choroby, odrzucenia, czy też zdrady. Jest to okazja, aby zaprosić Pana Boga w to trudne doświadczenie – przyjąć od Niego dar uzdrowienia i moc Ducha Świętego do dalszego życia. Rekolekcje rozpoczną się w niedzielę 6 marca i kontynuowane będą przez 3 kolejne dni wieczorem. Informacje na plakacie. Głównym organizatorem – Stowarzyszenie „Nieść Ulgę w Cierpieniu” im. Ojca Pio i Matki Teresy i Salezjanie.

  1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, oraz upominki religijne.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Janina Król, lat 86, ul. Działkowa
Grzegorz Cuper, lat 58, Nowe Kozłowice
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi