1. Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii Uroczystość ku czci św. Jana Bosko, wychowawcy i patrona młodzieży, założyciela Towarzystwa Salezjańskiego. Słowo Boże głosi do nas ks. Wojciech Kułak SDB z Łodzi, dyrektor naszego Salezjańskiego wydawnictwa.

 1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
  31 stycznia – poniedziałek – dla Salezjanów
  uroczystość św. Jana Bosko, prezbitera
  1 luty – wtorek – wspomnienie
  wszystkich zmarłych Salezjanów
  2 luty – środa –
  święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej – poświęcenie świec), Dzień Życia Konsekrowanego w Kościele (ofiary do puszek na zakony klauzurowe) – Msza św. dodatkowa godz. 9.00.
  3 lutego – czwartek –
  wspomnienie św. Błażeja, biskupa, męczennika, w tym dniu Błogosławimy i modlimy się o zdrowie naszego gardła
  5 luty – sobota – wspomnienie
  św. Agaty, dziewicy, męczennicy, błogosławimy chleb św. Agaty”

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  W
  piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. Spowiedź w kościele dla dzieci w piątek od godz. 16.30, Msza św. o godz. 17.00.
  O
  godz. 18.00, na Mszy św. będziemy się modlić za polecanych w Wypominkach.
  W sobotę
  nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 19.00.

 1. Zapraszamy na cotygodniową Adorację Najświętszego Sakramentu w środę. Od godz. 17.00 do 18.00 wystawiony jest Najświętszy Sakrament. Spróbujmy znaleźć czas na modlitwę, medytację, aby otrzymać łaski od Boga. Po Mszy św. kolejne spotkanie biblijne Lectio Divina, o godz. 19.00.

 1. Zakończyliśmy Kolędę – wizytę duszpasterską w Państwa domach. Dziękujemy za przyjęcie nas w domach, za wspólną modlitwę w kościele i ofiary składane z okazji Kolędy. Spotkaliśmy się z dużą sympatią, zrozumieniem takiej formy kolędowania, w tym roku było więcej osób, które przyjęły nas w domu.

 1. Na prośbę Prezydenta Miasta Żyrardowa Pana Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego, pragnę zachęcić Państwa do korzystania ze wsparcia Miasta w zakresie zmniejszania wydatków ponoszonych na leki. Osoby chore, znajdujące się w trudnej sytuacji bytowej, które każdego miesiąca wydają więcej niż 50 zł na leki przepisane przez lekarza, mogą uzyskać refundację kosztów poniesionych na leki.

Osoby zainteresowane uzyskaniem takiego wsparcia zachęcamy do kontaktu z Centrum Usług Społecznych w Żyrardowie przy ul. Armii Krajowej 3. To dawny Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który znacznie poszerzył działalność, realizując teraz dla mieszkańców Żyrardowa wiele zupełnie nowych bezpłatnych usług.

 1. W nadchodzącym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna. Gdyby okazała się pilna potrzeba, Zapraszamy po każdej Mszy św. porannej i wieczornej.

 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, świece, oraz upominki religijne.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii został odprowadzony na wieczny spoczynek:
Wiesław Nietrzebka, lat 66, ul. Parkingowej
Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Podziel się z innymi