1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu

17 stycznia – poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego , opata
19 stycznia – środa – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
21 stycznia – piątek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
22 stycznia – sobota – wspomnienie bł. Laury Vicunii, dziewicy, wychowanki CMW

  1. 18 stycznia, we wtorek, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa do 25 stycznia. W tym czasie w sposób szczególny modlimy się i spotykamy się z naszymi braćmi z innych wspólnot chrześcijańskich, aby budować widzialną i duchową jedność Chrystusa i Kościoła.

  1. W środę rozpoczęliśmy cotygodniową Adorację Najświętszego Sakramentu. Od godz. 17.00 do 18.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Obok piątku po Mszy św. wieczornej pragniemy jeszcze w środę, tym razem przed Mszą świętą, przez godzinę czcić i uwielbiać Chrystusa pod postacią Chleba. Zapraszamy na ten czas modlitwy, medytacji i łaski od Boga.

  1. Ze względu na trwającą nadal pandemię Kolęda, wizyta duszpasterska, w tym roku ma taką samą formę jak przed rokiem. Najpierw modlimy się za Was tutaj w kościele na Mszy św., w Waszych intencjach, o Boże błogosławieństwo na Nowy rok, następnie święcimy Wasze mieszkania. Każdy kto chce przyjąć Kolędę, niech powiesi na klamce mieszkania lub furtce posesji małą kartkę, którą można wziąć przy wychodzeniu z kościoła. Będzie to dla nas znak, aby dzwonić do Państwa.

Zapraszamy na Mszę św. wieczorną na godz. 18.00 mieszkańców takich ulic:

17 stycznia, poniedziałek: ul. K. Pałaca – cała
18 stycznia, wtorek: ul. F. Nila – cała, Chabrowa i Joanny Froehlich
19 stycznia, środa: ul. Girarda – bloki czteropiętrowe
20 stycznia, czwartek: ul. Girarda – wieżowce
21 stycznia, piątek: ul. Zielińskiej – cała
22 stycznia, sobota: godz. 9.00 Msza św. – domki jednorodzinne: ul. Piękna, Działkowa,  Gdańska, Skrowaczewskiego, Glebowa, Żytnia, Pszeniczna, Pileckiego, Kilińskiego, Dziekańska, Salezjańska, 1 Maja, Łąkowa,  Strzelecka i Kamienna

  1. 22. stycznia, w sobotę o godz. 15.00 w kościele Matki Bożej Pocieszenia odbędzie się Msza św. w intencji synodu i prac synodalnych. Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp. Wojciech Osial. Jest to pierwszy etap przygotowań, drugi odbędzie się w marcu. W naszym rejonie żyrardowskim odpowiedzialnym za przeprowadzenie tych prac synodalnych jest ks. Adam Bednarczyk – proboszcz parafii MB Pocieszenia. Zapraszamy na Mszę św. naszych parafian i zachęcamy do włączenia się w prace synodalne. Więcej wiadomości dowiemy się na Mszy św.

  1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, komplety kolędowe oraz upominki na Dzień babci i Dzień dziadka, które przypadają w tym tygodniu.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Stanisław Młodziński, lat 69, ul. 1 Maja
Orszula i Leon Adameccy, oboje po lat 81, ul. I. Zielińskiej
Krystyna Pastusiak, lat 68, z ul. Gen. F. Nila
Krystyna Redlicka, lat 86, ul. Piękna

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi