Kiedy cały lud przystępował do chrztu, Jezus także przyjął chrzest.
Gdy potem się modlił, otworzyło się niebo i Duch Święty zstąpił na Niego w postaci cielesnej jakby gołębica, a z nieba rozległ się głos: „Ty jesteś moim Synem umiłowanym, Ciebie sobie upodobałem”.
 1. Dzisiaj przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedzielą chrztu Pana Jezusa zamykamy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia. W naszej polskiej tradycji kolędy możemy śpiewać i czcić Chrystusa nowonarodzonego do 2 lutego (Ofiarowanie Pana).
  – 13 stycznia – czwartek –
  wspomnienie św. Hilarego, biskupa i doktora kościoła
  – 15 stycznia – sobota – po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczniemy
  nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania przyjmujemy w kancelarii
  – Również w sobotę, 15 stycznia zapraszamy na godz. 18.00 na
  Mszę św. z modlitwą charyzmatyczną o uzdrowienie

 1. W najbliższą środę pragniemy rozpocząć cotygodniową Adorację Najświętszego Sakramentu. Od godz. 17.00 do 18.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Obok piątku po Mszy św. wieczornej pragniemy jeszcze w środę, tym razem przed Mszą świętą, przez godzinę czcić i uwielbiać Chrystusa pod postacią Chleba. Zapraszamy na ten czas modlitwy, medytacji i łaski od Boga.

 1. W czwartek obchodziliśmy uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. O godz. 10.30 wyruszyliśmy z naszej parafii Orszakiem Trzech Króli ulicami Żyrardowa już po raz czwarty. Serdecznie dziękuję za udział dzieci, młodzieży i wszystkich rodzin z naszych parafii, szczególnie tych, którzy bezpośrednio zaangażowali się w Orszak: p. Andrzejowi Góreckiemu, Arkadiuszowi Kościerskiemu, ministrantom, Domowemu Kościołowi i wszystkim grupom.

 1. Ze względu na trwającą nadal pandemię Kolęda, wizyta duszpasterska, w tym roku będzie miała taką samą formę jak przed rokiem. Pragniemy pójść do Was drodzy parafianie, jednocześnie zachowując przepisy związane z obecną sytuacją. Kolędę rozpoczniemy jutro, 10 stycznia wieczorem po Mszy św. Najpierw pomodlimy się za Was tutaj w kościele, w Waszych intencjach, o Boże błogosławieństwo na Nowy rok a następnie poświęcimy Wasze mieszkania. Każdy kto chce przyjąć Kolędę, niech powiesi na klamce mieszkania lub furtce posesji małą kartkę, którą można wziąć przy wychodzeniu z kościoła. Będzie to dla nas znak, aby dzwonić do Państwa.

Zapraszamy na Mszę św. wieczorną na godz. 18.00 mieszkańców takich ulic:

10 stycznia, poniedziałek: ul. Zielińskiej 27a ; ul. Piękna bloki 10 A, B, C, D i blok nr 27

11 stycznia, wtorek: ul. Spółdzielcza – cała z domkami; ul. Werbickiego 6

12 stycznia, środa: ul. Skrowaczewskiego – wszystkie bloki

13 stycznia, czwartek: ul. Nietrzebki – cała

14 stycznia, piątek: ul. Parkingowa – cała

15 stycznia, sobota: Msza św. o godz. 9.00. dla parafian – Nowe Kozłowice; domki jednorodzinne: ul. Chłodna, Ciepła, Twardowskiego, Stanclika, Witosa, Migdałowa, Orzechowa, Podmiejska, Północna, Prosta, Misakowskiego, Miodowa, Kwiatowa i Popiełuszki

 1. W imieniu Fundacji Prowadnica serdecznie zapraszamy na Świąteczny Koncert Charytatywny, który odbędzie się w naszym kościele 16 stycznia po Mszy św. o godz. 18. Fundacja Prowadnica zajmuje się rehabilitacją, aktywizacją i integracją osób niewidomych. Jednym z jej projektów jest właśnie koncert, podczas którego niewidomi muzycy wykonają przygotowane przez nich kolędy i pastorałki. Podczas tego wydarzenia będą zbierane środki na rzecz organizacji. Możemy na nowo poczuć atmosferę świąt, słuchając wykonywanych na koncercie kolęd, a przy okazji wesprzeć Fundację Prowadnica. Serdecznie zapraszamy!

 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, komplety kolędowe oraz kalendarze Diecezji Łowickiej.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:

Maryla Nowakowska, lat 68, ul. Pięknej
Wacław Modrzejewski, lat 71, ul. Skrowaczewskiego
Ewa Ładyńska, lat 65, z ul. I. Zielińskiej
Irena Nowakowska, lat 86, ul. I. Girarda

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi