Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga – i Bogiem było Słowo.
Ono było na początku u Boga. Wszystko zaistniało dzięki Niemu.
Bez Niego zaś nic nie zaistniało. To, co zaistniało, w Nim było życiem.

1. Obchodzimy dziś II niedzielę po Narodzeniu Pańskim, nadal świętujemy uroczyście przyjście naszego Zbawiciela na świat. Przynosi On pokój i błogosławieństwo wszystkim ludziom dobrej woli. Jutro 3 stycznia będziemy obchodzić wspomnienie liturgiczne Najświętszego Imienia Jezus.

2. Jutro, w poniedziałek, po Mszy św. o godz. 18.00 – modlitwa wstawiennicza dla wszystkich, którzy potrzebują wsparcia modlitewnego i mają problemy zdrowotne, rodzinne czy duchowe.

3. Zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne Lectio Divina. Najbliższe spotkanie w środę, 5 stycznia o godz. 19.00

4. W czwartek obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, która przypomina nam, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Trzej Magowie to reprezentanci całej ludzkości. Tego dnia w kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą oznaczymy drzwi naszych domów i mieszkań. O godz. 10.30 wyruszymy z naszej parafii Orszakiem Trzech Króli ulicami Żyrardowa. Około godz. 11.15 będziemy przy kościele św. K. Boromeusza a o godz. 11.45 zakończenie Orszaku i Msza św. w kościele MB Pocieszenia. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkie rodziny (foldery z mapą przejścia Orszaku przy drzwiach).

Też w tym dniu przed Mszą św. o godz. 17.30 zapraszamy na wspólne kolędowanie. Schola męska zaprezentuje nam najładniejsze kolędy.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. Spowiedź w kościele dla dzieci w piątek od godz. 16.30, Msza św. o godz. 17.00.
O godz. 18.00 będziemy się modlić za polecanych w Wypominkach.

6. Ze względu na trwającą nadal pandemię Kolęda, wizyta duszpasterska, w tym roku będzie miała taką samą formę jak przed rokiem. Pragniemy pójść do Was drodzy parafianie, jednocześnie zachowując przepisy związane z obecną sytuacją. Kolędę rozpoczniemy za tydzień 10 stycznia w poniedziałek. Codziennie od 10 stycznia, zapraszamy konkretnych, wyznaczonych parafian według ulicy na Mszę św. na godz. 18. Będziemy się modlić za Was, wasze rodziny i prosić o błogosławieństwo na cały rok. Po tej Mszy św. udamy się do Waszych domów, aby jedynie poświęcić dom, mieszkanie i wręczyć pamiątkową modlitwę. W przyszłą niedzielę wyznaczymy już pierwsze ulice i zaprosimy Was na konkretny dzień, na wspólną modlitwę w kościele.

7. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, komplety kolędowe oraz kalendarze Diecezji Łowickiej.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Henryk Sodoś, lat 69, ul. Girarda
Mirosława Jodłowska, lat 65
Roman Korczakowski, lat 74, z ul. Girarda
Grzegorz Ładyński, lat 68, ul. I. Zielińskiej
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi