1. Do piątku włącznie przeżywamy nasze czuwanie na Roratach o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy, po Mszy św. na małe ciastko, napój, herbatę czy kawę.

W piątek po Mszy roratniej oddamy hołd Wspomożycielce Wiernych.

Pasterka w tym roku będzie odprawiona w naszej parafii o godz. 20.00, godz. 22.00 i godz. 24.00 (ze względu na ograniczenia z powodu pandemii). Na godz. 20.00 zapraszamy szczególnie dzieci z rodzicami. O godz. 21.30 odśpiewamy ostatni dzień nowenny przed Bożym Narodzeniem (do czwartku o godz. 17.30).

  1. Wieczorem w piątek, w wigilię Bożego Narodzenia zasiądziemy do świątecznego stołu. Postarajmy się nadać temu spotkaniu charakter religijny. Zapalmy świecę, odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pańskim, pomódlmy się, po czym złóżmy sobie nawzajem życzenia łamiąc się opłatkiem. Przeprośmy się za wszystko, czym mogliśmy się wzajemnie zranić w ciągu mijającego roku, ale też podziękujmy sobie za cały miniony czas.

  1. W uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 7.00 rano. W drugi dzień świąt porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

  1. Na czas Pasterki i przez Święta udostępnimy do parkowania nasze boisko asfaltowe. Wjazd i wyjazd przez bramę przy Oratorium.
  1. W przyszłą niedzielę, 26 grudnia, Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Dzień szczególnych modlitw za nasze rodziny oraz odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Jest to również Święto patronalne Domowego Kościoła.

  1. W tym roku Kolędę rozpoczniemy po Nowym Roku. Szczegóły odnośnie do czasu i formy podamy w Ogłoszeniach parafialnych.

  1. Jest kolejny numer Biuletynu naszej Parafii. Na czterech stronach proponujemy refleksję na temat niedzielnej Ewangelii, Ogłoszenia Parafialne. Zachęcamy do wzięcia ze sobą Biuletynu.

  1. Zapraszamy do kiosku parafialnego po katolicką prasę – Miłujcie się, kartki świąteczne, kalendarze i poświęcone opłatki wigilijne. Jest jeszcze sianko na stół wigilijny.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii został odprowadzony na wieczny spoczynek:
Grzegorz Popielczyk, lat 70, ul. Spółdzielcza

Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Podziel się z innymi