1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

13 grudnia – poniedziałek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
14 grudnia – wtorek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła
15 grudnia – środa – po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania przyjmujemy w kancelarii parafialnej
16 grudnia – czwartek – przed Mszą św. o godz. 17.30 rozpoczniemy nowennę przed Bożym Narodzeniem, aby jak najlepiej przygotować się na narodzenie Chrystusa

  1. Dziś zapłonęła już trzecia świeca adwentowa, jej kolor różowy, czyli Niedziela Radości. To znak bliskiego już czasu Bożego Narodzenia.

  1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do środy. Głosi je ks. Wojciech Majchrzak SDB, kapelan szpitala w Łodzi. Spotkania rekolekcyjne w godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 20.00. Roraty – od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Po Mszy Roratniej zapraszamy dzieci, młodzież na słodkie ciastko, herbatę , napoje, dorosłych na kawę i słodycze. Podczas rekolekcji:

Różaniec o godz. 17.30 w intencji dobrych owoców rekolekcji

Spowiedź na wszystkich Mszach Świętych

Adoracja Najświętszego Sakramentu, od godz. 19.00 – 19.45

– Msza z sakramentem namaszczenia chorych w środę o godz. 9.00.

Postarajmy się umożliwić osobom starszym i chorym przybycie na tę Mszę św.  Zadbajmy o to, aby jak najwięcej nas, mimo pandemii, mogło uczestniczyć w rekolekcyjnych spotkaniach i skorzystało z sakramentu pokuty.

  1. Tydzień temu obchodziliśmy w Kościele – Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Nasi ministranci zbierali ofiary do puszek. Zebraliśmy 2059 zł. Ofiary zostały przekazane dla Kościoła na Wschodzie.

  1. Jest kolejny numer Biuletynu Parafii św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie. Na czterech stronach proponujemy refleksję na temat niedzielnej Ewangelii, Ogłoszenia Parafialne i Program rekolekcyjnych Spotkań. Zachęcamy do wzięcia ze sobą Biuletynu.

  1. Ministranci i dzieci z Oazy przygotowali wraz z ks. Jarosławem sianko na stół wigilijny. Można je nabyć przy opłatku i przy wyjściu z kościoła. Za każdy gest sympatii wobec naszych dzieci i ministrantów dziękujemy.

  1. W najbliższą sobotę 18 grudnia odbędzie się kolejne Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Początek o godz. 7.00 rano na Mszy św. Roratniej i bezpośrednio po niej Spotkanie.

  1. Ks. Biskup Ordynariusz udzielił dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dn. 31.12.2021.

  1. Zapraszamy do kiosku parafialnego po katolicką prasę, kartki świąteczne, kalendarze i poświęcone opłatki wigilijne (kancelaria i zakrystia).

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:

Halina Ścisłowska, lat 70, ul. Girarda ;
Renata Łukasik, lat 82, z ul. Piękna
Teresa Korzeb, lat 82, ul. Nietrzebki ;
Janina Chrzanowska, lat 80, Międzyborów
Lucyna Rogozińska, lat 75, ul. Girarda ;
Krystyna Koziarska, lat 83, ul. Girarda
Janina Spalińska, lat 83, ul. Gen F. Nila ;
Zbigniew Biernat, lat 53, Nowe Kozłowice
Bogdan Dzwonek, lat 72, ul. Spółdzielcza

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi