“Zapewniam was: Nie przeminie to pokolenie, dopóki nie spełni się to wszystko.
Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą.
O tym jednak, kiedy nadejdzie ten dzień i godzina, nikt nie wie: ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec”.
  1. Wspomnienie liturgiczne w tym tygodniu:

15 listopada – poniedziałek – wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa, doktora Kościoła
17 listopada – środa – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
18 listopada – czwartek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy, męczennicy
20 listopada – sobota – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę charyzmatyczną o uzdrowienie

  1. Dzisiaj w Kościele obchodzimy piąty Światowy Dzień Ubogich. Ustanowił go w Kościele papież Franciszek, abyśmy pamiętali w życiu codziennym o tych, którzy potrzebują naszej pomocy i wsparcia – ubodzy i opuszczeni.

  1. Przewodniczący Episkopatu abp. Gądecki zwrócił się do Polaków o wsparcie i zbiórkę w niedzielę 21 listopada na rzecz migrantów koczujących przy granicy polsko-białoruskiej. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone za pośrednictwem Caritas Polska na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce. Za tydzień będziemy zbierać ofiary do puszek.

  1. Od jutra, 15 listopada rozpoczynamy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, którą odprawiamy codziennie przez 9 dni, po Mszy św. o godz. 18.00. Prośby i podziękowania przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

  1. Zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne Lectio Divina. Kontynuujemy cykl o Józefie egipskim. Najbliższe spotkanie w środę, 17 listopada o godz. 19.00

  1. W miesiącu listopadzie na modlitwie Różańcowej modlimy się w Wypominkach za naszych zmarłych, od poniedziałku do soboty o godz. 17.30.

  1. Za tydzień ostatnia niedziela Roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

  1. Od poniedziałku 22 listopada do wtorku 23.11., odbędzie się Wizytacja zakonna w naszej wspólnocie Salezjańskiej przeprowadzona przez ks. inspektora Tadeusza Jareckiego z Warszawy. Ks. Inspektor raz w roku odwiedza nasze wspólnoty parafialne i zakonne, celem weryfikacji i animacji naszego charyzmatu. Zapraszamy już dzisiaj wszystkie grupy parafialne i wszystkich wiernych na uroczystą Eucharystię w poniedziałek 22 listopada, godz. 18.00. Po Mszy św. na Spotkanie w Oratorium SDB.

  2. Zapraszamy do kiosku parafialnego po katolicką prasę. Szczególnie polecamy nową pozycję książkową – Czyściec i pomoc duszom czyśćcowym. Mamy do nabycia nowe kalendarze, pamiątki religijne i świece Caritas.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:

Jerzy Bujak, lat 77, ul. Gen. F. Nila
Zofia Narkiewicz, lat 76, z ul. 1 Maja
Teresa Jastrzębska, lat 82, ul. Girarda
Elżbieta Opaczyńska, lat 83, ul. Twardowskiego
Bolesław Adach, lat 76, ul. Skrowaczewskiego
Leonilla Oleksak, lat 85, ul. Girarda

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi