“I przywołali niewidomego, mówiąc mu: „Odwagi, wstań, woła cię!”.
On zrzucił z siebie płaszcz, zerwał się i szedł do Jezusa. A Jezus zwrócił się do niego: „Co chcesz, abym ci uczynił?”. Niewidomy odpowiedział Mu: „Rabbuni, żebym przejrzał”.
Odrzekł Jezus: „Idź, twoja wiara cię uzdrowiła”. Zaraz przejrzał i szedł drogą za Nim.”

1. Wspomnienie liturgiczne w tym tygodniu:
28 października – czwartek – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
W tym dniu szczególnie modlimy się za naszego ks. inspektora Tadeusza Jareckiego z Warszawy. W sobotę 30 października przedstawiciele naszych grup parafialnych udają się na Dzień Jedności do Łodzi, aby wspólnie modlić się o rozwój naszego charyzmatu.
31 października, w niedzielę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Jana Bosko

2. Dzisiejszą niedzielą Misyjną rozpoczynamy Tydzień Misyjny w Kościele. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii misjonarza ks. Marka Kowalskiego SDB, z naszego Ośrodka Misyjnego z Warszawy. Przybliży nam pracę misyjną i wygłosi Słowo Boże.

3. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. oddamy Hołd Matce Bożej Wspomożycielce Wiernych. Zapraszamy wszystkich na modlitwę różańcową codziennie o godz. 17.30.

4. Przez cały rok nasza młodzież parafialna przygotowywała się do sakramentu bierzmowania. Wczoraj przyjęła ten sakrament z rąk ks. dziekana Adama Bednarczyka – proboszcza parafii Matki Bożej Pocieszenia. Polecajmy nieustannie młodzież i ich najbliższych naszym modlitwom.

5. 9 października papież Franciszek uroczyście otworzył w Rzymie XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów. Synod Kościoła podejmie temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”. W naszej diecezji łowickiej inauguracja Synodu odbyła się w sobotę 16 października w bazylice katedralnej w Łowiczu. Otwarcie nastąpiło podczas uroczystej Mszy, której przewodniczył i homilię wygłosił bp
Andrzej Dziuba.

6. W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok oraz wypominki za zmarłych. W miesiącu listopadzie będziemy polecać zmarłych w modlitwie różańcowej oraz we Mszy św. w każdy pierwszy Piątek Miesiąca.

7. Zapraszamy również do kiosku parafialnego po katolicką prasę. Mamy do nabycia nowe kalendarze, wkłady do zniczy.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii została odprowadzona na wieczny spoczynek:
Danuta Wilińska, lat 68, ul. Girarda
Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Podziel się z innymi