«Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę.
Nie tak będzie między wami.
Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym…»

1. Wspomnienie liturgiczne w tym tygodniu:
18 października – poniedziałek – święto św. Łukasza, ewangelisty
20 października – środa – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana
22 października – piątek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

2. Jutro, w poniedziałek obchodzi swoje imieniny ks. Łukasz Owsianko, kierownik Oratorium, były katecheta, opiekun bierzmowanych. Zapraszamy na Mszę św. imieninową, przez modlitwę złożymy najlepsze życzenia. Święty Łukasz jest również patronem Służby Zdrowia, dlatego tego dnia będziemy modlić się również za lekarzy, pielęgniarki i wszystkich zaangażowanych w pomoc człowiekowi.

3. Jeszcze dzisiaj o godz. 17.00 odbędzie się drugie spotkanie dla młodzieży, która rozpoczęła przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym roku. Wraz z młodzieżą zapraszamy rodziców.

4. W środę 20 października zapraszamy po Mszy św. wieczornej na spotkanie z cyklu Lectio Divina (temat: Józef egipski).

5. Zapraszamy wszystkich na modlitwę różańcową codziennie o godz. 17.30 i na nowennę do Matki Bożej Wspomożenie Wiernych po Mszy św.

6. Tydzień temu, 10 października, po raz 21. w Polsce obchodziliśmy Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się” . W kościołach odbyły się zbiórki pieniężne na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która funduje stypendia dla utalentowanej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin. Zebraliśmy 2723 zł, całość sumy przekazaliśmy na Fundację.

7. Przez cały rok nasza młodzież parafialna przygotowywała się do sakramentu bierzmowania. W najbliższą sobotę 23 października o godz. 12.00, przyjmą z rąk bp. Wojciecha Osiala sakrament bierzmowania. Polecajmy ich naszym modlitwą, aby dary Ducha Świętego rozwijały w nich miłość Boga i drugiego człowieka.

8. W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok oraz wypominki za zmarłych. W miesiącu listopadzie będziemy polecać zmarłych w modlitwie różańcowej oraz we Mszy św. w każdy pierwszy Piątek Miesiąca.

9. Zapraszamy również do kiosku parafialnego po katolicką prasę. Mamy do nabycia nowe kalendarze, zaproszenia i pamiątki z bierzmowania oraz wkłady do zniczy.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Wiesław Klimkowski, lat 71, ul. I. Zielińskiej
Jan Lasota, lat 71, ul. Kapt. Pałaca
Jerzy Michał Radziszewski, lat 61, ul. Kapt. Pałaca
Grzegorz Zdunik, lat 72, ul. Skrowaczewskiego
Elżbieta Paziak, lat 62, ul. Piękna
Marek Kołaczek, lat 68, ul. Parkingowa
Franciszek Doroszko, lat 85, ul. Girarda
Bogdan Caban, lat 73, ul. I. Zielińskiej
Janina Moczulska, lat 81, ul. Girarda
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi