Uczniowie zdumieli się na te słowa, lecz On powtórzył:
„Dzieci, jakże trudno jest wejść do królestwa Bożego!  Łatwiej wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego”. 

1. Wspomnienie liturgiczne w tym tygodniu:
13 października – środa – uroczystość bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana, głównego patrona diecezji łowickiej
14 października – czwartek – święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Łowiczu
15 października – piątek – wspomnienie św. Teresy z Avili, dziewicy i doktora kościoła
16 października – sobota – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

2. W piątek, 15 października rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, którą odprawiamy codziennie przez 9 dni, po Mszy św. o godz. 18.00. Prośby i podziękowania przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

3. 16 października, jak w każdą III sobotę miesiąca odbędzie się Msza św. z modlitwą o uzdrowienie fizyczne i duchowe. Serdecznie zapraszamy na ten czas modlitwy i adoracji.

4. W następną niedzielę 17 października o godz. 17.00 odbędzie się drugie spotkanie dla młodzieży, która rozpoczęła przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym roku. Wraz z młodzieżą zapraszamy rodziców.

5. Zapraszamy wszystkich na modlitwę różańcową codziennie o godz. 17.30. Odmawiamy ją wspólnie, zachęcamy też osobiście do praktykowania tej wspaniałej modlitwy tajemnic Chrystusa.

6. Dzisiaj, 10 października, po raz 21. w Polsce obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się” . Już tradycyjnie tego dnia we wszystkich kościołach odbywają się zbiórki pieniężne na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która funduje stypendia dla utalentowanej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin.

7. W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok oraz wypominki za zmarłych. W miesiącu listopadzie będziemy polecać zmarłych w modlitwie różańcowej oraz we Mszy św. w każdy pierwszy Piątek Miesiąca.

8. Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie organizuje Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Wyjazd w najbliższą sobotę 16 października o godz. 7.00 rano sprzed kościoła na ul. Żeromskiego. Zapisy do najbliższego wtorku w zakrystii. Ksiądz proboszcz Adam serdecznie zaprasza.

9. Zapraszamy również do kiosku parafialnego po katolicką prasę. Mamy do nabycia nowe kalendarze diecezjalne i salezjańskie na przyszły rok, zaproszenia i pamiątki z bierzmowania oraz Ewangelię na każdy dzień, oraz wkłady do zniczy.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Henryk Jan Fornal, 2,5 tyg., ul. Nietrzebki
Edward Kubiak, lat 80, Nowe Kozłowice
Józefa Stelmach, lat 98, ul. Skrowaczewskiego
Barbara Kawka, lat 82, ul. 1 Maja
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi