1. Wspomnienie liturgiczne w tym tygodniu:
4 października – poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
5 października – wtorek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
7 października – czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

2. Jutro w I poniedziałek miesiąca, po Mszy św. o godz. 18.00 – posługa modlitwą wstawienniczą. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną uzdrowienia ducha i ciała

3. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc różańcowy. Zapraszamy wszystkich na tę modlitwę, codziennie o godz. 17.30. Będziemy odmawiać ją wspólnie, zachęcamy też osobiście do praktykowania tej wspaniałej modlitwy tajemnic Chrystusa.

4. Tydzień temu rozpoczęliśmy Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy Życia w Duchu Świętym, REO. Jeszcze dzisiaj można dołączyć na te Spotkania, Msza św. o godz. 18.00.

5. W środę 6 października zapraszamy na spotkanie z cyklu Lectio Divina (temat: Józef egipski).

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania i wypraszać łaskę wytrwania w powołaniu. Zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami.

7. Jeszcze dzisiaj o godz. 17.00 odbędzie się kolejne Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się od zeszłego roku do sakramentu bierzmowania. Wraz z młodzieżą zapraszamy rodziców.

8. Za tydzień, w niedzielę, 10 października, po raz 21. w Polsce będziemy obchodzili Dzień Papieski. Już tradycyjnie tego dnia we wszystkich kościołach odbywają się zbiórki pieniężne na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która funduje stypendia dla utalentowanej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin.

9. W parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 będą głoszone Katechezy ewangelizacyjne. Ksiądz proboszcz Adam serdecznie zaprasza.

10. W kancelarii parafialnej przyjmowane są intencje mszalne na nowy rok oraz od wtorku rozpoczniemy przyjmować wypominki za zmarłych. W miesiącu listopadzie będziemy polecać zmarłych w modlitwie oraz we Mszy św. w każdy pierwszy Piątek Miesiąca.

11. Dom Samotnej Matki w Łodzi przez ręce Sióstr Apostolinek zwraca się z prośbą o wsparcie w funkcjonowaniu domu. Potrzeby są duże a dotyczą zarówno matek i dzieci.
Wszystkim, którzy chcieliby dzielić się dobrem, za każdą najmniejszą pomoc z serca dziękujemy. Szczegółowa lista potrzeb znajduje się w gablotach. Zbiórka jutro, w poniedziałek 4 października w godz. 17-18.00 na parkingu przy kościele (przy gablocie).

12. Zapraszamy również do kiosku parafialnego po katolicką prasę. Mamy do nabycia nowe kalendarze diecezjalne i salezjańskie na przyszły rok, zaproszenia i pamiątki z bierzmowania oraz Ewangelię na każdy dzień, rok 2022 i świece woskowe.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Jerzy Kazimierczak, lat 75, ul. Kpt. Pałaca
Tadeusz Krupiński, lat 77, ul. Kwiatowej
Bożena Mirgos, lat 51, ul. Kpt. Pałaca
Elżbieta Koperska, lat 74, ul. Skrowaczewskiego
Jakub Adrian Simiński, lat 21, ul. Nietrzebki
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi