1. XXI niedziela zwykła. Słowa Jezusa: „Kto spożywa moje ciało i pije moją krew, ma życie wieczne”, wywołały rozłam wśród Jego uczniów: „Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?” Wiara jednak Kościoła opiera się na wyznaniu św. Piotra: „Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. A myśmy uwierzyli i poznali, że Ty jesteś Świętym Boga”.

2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
24 sierpnia – wtorek – święto św. Bartłomieja, apostoła
26 sierpnia – czwartek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
27 sierpnia – piątek – wspomnienie św. Moniki
28 sierpnia – sobota – wspomnienie św. Augustyna, biskupa, Doktora Kościoła We wtorek, 24 sierpnia oddamy hołd Maryi Wspomożycielce Wiernych po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Zapraszamy chętnych na wspólne dziękczynienie, na Pielgrzymkę autokarową do Torunia w sobotę 4 września. Zapisy i informację w kiosku parafialnym po Mszy św. o godz. 18.00 od poniedziałku do soboty i w niedziele po Mszach świętych.

4. Dziś już mija 8 dzień jak sto trzydzieścioro dzieci i młodzieży przeżywa swój odpoczynek nad morzem na kolonii oratoryjnej i obozie sportowym Salos-u w Stegnie. Korzystają z kąpieli w morzu, wycieczek do Gdańska, Malborka, Krynicy i Fromborka oraz wielu atrakcji programu przygotowanych prze wychowawców. Polecajmy ich Bogu aby ten czas swego wypoczynku do końca spędzili w zdrowiu, bezpiecznie i dobrych humorach.

5. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Można nabyć Pismo św., Zaproszenia na ślub, chrzest, oraz inne pamiątki religijne.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Piotr Lodowski, lat 70, ul. Girarda
Teresa Czuba, lat 81, ul. I. Zielińskiej
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi