1. XIX niedziela zwykła. Dziś Jezus mówi, że nikt nie może przyjść do Niego, jeśli go nie pociągnie Ojciec. Bóg jest tym, który daje Łaskę. Nie wszyscy jednak chcą ją przyjąć, jak nie wszyscy przyjęli prawdę, że Jezus jest Chlebem, który zstąpił z nieba. „Czyż to nie jest Jezus, syn Józefa, którego ojca i matkę my znamy? Jakżeż może On teraz mówić: Z nieba zstąpiłem” – szemrali przeciw Jezusowi Żydzi.

2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
9 sierpnia – poniedziałek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy
10 sierpnia – wtorek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
11 sierpnia – środa – wspomnienie św. Klary, dziewicy
14 sierpnia – sobota – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika z Niepokalanowa
15 sierpnia – niedziela – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny,  błogosławieństwo ziół i kwiatów
W niedzielę, 15 sierpnia rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

3. W miniony piątek, 6 sierpnia, wyruszyła 26 Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Nasza salezjańska grupa pomarańczowa zanosi w modlitwie i pielgrzymim trudzie, do Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski całą naszą wspólnotę parafialną. Służą modlitwą w szczególnych potrzebach naszych. Zebrane intencje modlitewne polecają w czasie pielgrzymowania oraz na Jasnej Górze. Pielgrzymi serdecznie dziękują za
złożone tydzień temu ofiary na rzecz pielgrzymki (1020 zł).

4. Tydzień temu zbieraliśmy ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. Dziękuje za wsparcie potrzebujących, zebraliśmy 2020 zł. Kwota została przekazana na Caritas Polska.

5. W ubiegłym tygodniu odbył się I turnus półkolonii w naszym Oratorium. Wzięło w nim udział sto pięcioro dzieci i młodzieży. W trakcie wypoczynku uczestnicy mieli wiele atrakcji, w tym wycieczki po Żyrardowie, do Płocka, wszyscy mieli okazję, by się pomodlić i wzrastać w dobrych wartościach. Zdjęcia z tych dni można obejrzeć na FB Oratorium. Od jutra rozpocznie się II turnus, w którym weźmie udział podobna liczba
dzieci i młodzieży.

6. Miesiąc sierpień dla nas Salezjanów jest okresem zmian we Wspólnotach. Naszą wspólnotę pożegnał ks. Krzysztof Cyran SDB, kapelan szpitala, na jego miejsce przybył ks. Krzysztof Kostrzewa SDB. Od tygodnia jest w naszej Wspólnocie, przyjechał z Kutna, aby objąć posługę kapelana szpitala i wspierać nas w pomocy duszpasterskiej. Witamy go bardzo serdecznie i cieszymy się z jego obecności.

7. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Można nabyć Pismo św., Zaproszenia na ślub, chrzest, oraz inne pamiątki religijne.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii została odprowadzona na wieczny spoczynek:
Marianna Pawlak, lat 79, ul. Gen. F. Nila
Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Podziel się z innymi