1. XVII niedziela zwykła. Było pięć chlebów, a Jezus nakarmił nimi pięć tysięcy ludzi. Jednak nie poprzestał na tym. Powiedział apostołom: „Zbierzcie pozostałe ułomki, aby nic nie zginęło” (J 6,12). Napełnili resztkami dwanaście koszów. Jezus dokonał jeszcze jeden niezwykły akt troski Boga o człowieka. Gdyby jego owoc miał się zmarnować, byłby to kolejny przejaw ludzkiej niedbałości a dodatkowo dowód braku miłosierdzia względem tych, którzy cierpią głód.

2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
26 lipca – poniedziałek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najśw. Maryi Panny
29 lipca – czwartek – wspomnienie św. Marty
31 lipca – sobota – wspomnienie św. Ignacego Loyoli, kapłana

3. Dzisiaj kończymy XXII Tydzień św. Krzysztofa. Celem inicjatywy związanej z Patronem kierowców jest propagowanie bezpieczeństwa na drodze, a także gromadzenie funduszy na środki transportu dla misjonarzy. Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławimy pojazdy oraz modlimy się za kierowców.

4. Również dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych obchodzony w całym Kościele co roku w czwartą niedzielę lipca, w pobliżu wspomnienia świętych Joachima i Anny, „dziadków” Jezusa. Składajmy im życzenia.

5. W piątek 6 sierpnia wyruszy z Łowicza 26 Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, aby przez 9 dni wędrówki do tronu Pani Jasnogórskiej. W tym roku pielgrzymi rozważają hasło "Sęk w tym, jak zostać świętym? Św. Józefie – módl się za nami!" Obierając na Patrona św. Józefa, w roku mu poświęconym, chcemy uczyć się od niego miłości, pokory, pracowitości, uczciwości. Zapisy na pielgrzymkę są możliwe do 5 sierpnia za pomocą formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie internetowej pielgrzymki i w
profilach społecznościowych pielgrzymki.

6. Od jutra na urlop udaje się p. Norbert, nasz organista, życzymy mu dobrego wypoczynku. Zastępstwo w niedzielę i niektóre dni będzie miał p. Janusz Wrocławski.

7. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Można nabyć Pismo św., Zaproszenia na ślub, chrzest, oraz inne pamiątki religijne.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Edmund Dajek, lat 69, Nowe Kozłowice
Hanna Kowalczyk, lat 70, ul. Parkingowa
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi