1. X niedziela zwykła. Słowo Boże ukazuje nam tajemnicę początku grzechu pierworodnego. Człowiek szuka samodzielnie szczęścia, pomimo tego, że Bóg dał mu wszystko. Na wskutek swoich pragnień osiąga strach i lęk przed Najwyższym, zaczyna się ukrywać. „Kto Ci powiedział, że jesteś nagi?” – pyta Bóg, przede mną zawsze jesteś bogaty w swojej godności i człowieczeństwie.

2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
7 czerwca – poniedziałek – modlitwa wstawiennicza za potrzebujących wsparcia Bożego
8 czerwca – wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej
10 czerwca – czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała, błogosławieństwo wianków
11 czerwca – piątek – Uroczystość Najświętszego Serce Pana Jezusa (w tym dniu można spożywać pokarmy mięsne)
12 czerwca – sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi i bł. Piątki Poznańskiej z Oratorium (ponieśli śmierć męczeńską w roku 1942)

3. Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe. Codziennie o godz. 17.30 uwielbiamy i uczymy się miłości od Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. Tydzień temu zbieraliśmy ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
Zebraliśmy 379 zł. Całość sumy przekazaliśmy na potrzeby Uniwersytetu.

5. Fundacja Pro-Prawo do Życia i jej przedstawiciele zbierają na zewnątrz kościoła podpisy do zmiany Ustawy o dostateczną Ochronę życia człowieka od momentu poczęcia do narodzenia. Ma ona na celu sprawić, by ludziom przed narodzeniem przysługiwały takie same prawa jak wszystkim innym. Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia, jednak norma konstytucyjna w odniesieniu do ludzi w okresie prenatalnym tego nie zapewnia. Ludzie w fazie prenatalnej są pozbawieni ochrony prawnej. Zainteresowanych tym projektem odsyłam do przedstawicieli Fundacji na zewnątrz kościoła.

6. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Można nabyć Pismo św., Zaproszenia na ślub, chrzest, oraz inne pamiątki religijne.

7. W ubiegłą niedzielę obchodziłem 25 – lecie Święceń kapłańskich, wszystkim serdecznie dziękuję za życzenia, smaczne ciasta, prezenty i miłe słowa pod moim adresem, Współbraciom i Wam Drodzy Parafianie. Bóg zapłać.

8. Dzisiaj swoje Imieniny obchodzi p. Norbert Kościelniak – nasz organista. Życzymy mu łaski Bożej na każdy dzień, radości i opieki Matki Bożej.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Stefan Majewski, lat 75, ul. Gdańska
Wiesława Kurybiak, lat 78, z ul. K. Pałaca
Jadwiga Jeziorańska, lat 91, z ul. Działkowa
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi