1. Siedem tygodni po obchodach zmartwychwstania Jezusa Chrystusa – Kościół katolicki obchodzi uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tym samym świętuje swoje narodziny, bo w tym dniu, jak pisze św. Łukasz, grono Apostołów zostało “uzbrojone mocą z wysoka”  a Duch Święty czyni z odkupionych przez Chrystusa jeden organizm – wspólnotę.
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w Kościele okres wielkanocny.

2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
24 maja – poniedziałek – Uroczystość NMP Wspomożenia Wiernych. Na nabożeństwie majowym o godz. 17.30 oddamy hołd Matce Bożej Wspomożycielce Wiernych.
26 maja – środa –wspomnienie św. Filipa Nereusza
27 maja – czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
28 maja – piątek – przypada 40. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o ustanie pandemii.

3. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. W tym dniu pragnę zaprosić parafian na uroczystą Mszę św. z okazji mojego Jubileuszu 25 lat sakramentu kapłaństwa. Msza św. o godz. 12.00, potem kawa i ciastko.

4. W środę 26 maja zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Lectio Divina.

5. Również w środę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

6. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17.30.

7. W przyszłą niedzielę 30.05.2021 o godz. 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

8. Wczoraj, trzecia grupa naszych dzieci przyjęła uroczystoście I komunię świętą. Dzisiaj rozpoczynają Biały Tydzień. Polecajmy ich Bogu, ich rodziców i najbliższych.

9. Trzeciego czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zapraszamy wszystkie dzieci na Rocznicę I komunii świętej. O godz. 10.30 będzie Msza św. a potem wyruszymy z procesją wokół naszego kościoła.

10. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 będzie transmitowana przez Facebooka na stronie parafialnej.

11. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Można nabyć Zaproszenia na I komunię św., bierzmowanie, ślub, chrzest, oraz inne pamiątki religijne.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Jadwiga Kaczanowska, lat 77, ul. Girarda
Ryszard Lelonkiewicz, lat 71, z ul. Girarda
Irena Kuczyńska, lat 75, z ul. Girarda
Janusz Jakubowski, lat 91, z ul. Girarda
Miłosz Cichocki, 17 dni, z ul. Parkingowej
Grażyna Stolarska, lat 69, z ul. Girarda

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi