Jezus powiedział: «Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce.
Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; najemnik ucieka, dlatego że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach…”

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, jednocześnie Niedziela Dobrego Pasterza.
Rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
Podczas Eucharystii czytany jest fragment Ewangelii wg św. Jana, w którym Jezus nazywa siebie Dobrym Pasterzem (J 10,1-10). Winniśmy prosić Boga, aby udzielił młodym osobom daru powołania, aby odważnie odpowiedzieli na Boże wezwanie, by nie zabrakło dobrych pasterzy, którzy będą głosić Słowo Boże, sprawować sakramenty i oddawać życie za owce.

2. We wtorek 27 kwietnia zapraszamy, na godz. 19.15 do kościoła na seans filmu Wyrok na niewinnych. Koszt 4 zł od osoby, to koszt zakupu licencji dystrybutora.

3. W środę 28 kwietnia zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Lectio Divina. Odbędzie się ono w Sali multimedialnej w Oratorium.

4. W najbliższy czwartek 29 kwietnia święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora kościoła, patronki Europy. Jest to jednocześnie Dzień Pamięci Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

5. W piątek ostatni dzień miesiąca, wspomnienie św. Jana Bosko. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Rodziny Salezjańskiej i dobrodziejów dzieła salezjańskiego w Żyrardowie.

6. Również w najbliższy piątek 30 kwietnia o godz. 19.30 będzie kolejne spotkanie dla
kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

7. W sobotę rozpoczniemy miesiąc maj, w sposób szczególny dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać codziennie o godz. 17.30.

8. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej.

9. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 będzie transmitowana przez Facebooka na stronie parafialnej. Msza św. o godz. 12.00 będzie na zewnątrz, przy wiacie.

10. W związku z powstałymi ograniczeniami, osoby, które nie mogą uczestniczyć w Eucharystii a pragną przyjąć Komunię św. zapraszamy dziś, od godz. 15.00 do 16.00 do kościoła na modlitwę i Komunię świętą poza Mszą św.

11. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte, i inne pamiątki.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Lechosław Kucharski, lat 72, z ul. Girarda
Sławomir Sitarz, lat 71, z ul. Skrowaczewskiego
Stanisława Franczak, lat 91, z ul. Nietrzebki
Alina Sass, lat 82, z ul. Girarda
Grażyna Ładyńska, lat 69, z ul. I. Zielińskiej
Sławomir Synowiecki, lat 56, ul. Nietrzebki
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi