Potem rzekł: „Oto moje słowa, które powiedziałem do was, gdy byłem jeszcze z wami:
«Musi wypełnić się wszystko, co jest napisane o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach»”. 
Wtedy rozjaśnił im umysł, aby rozumieli Pisma.

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy, jednocześnie Niedziela Biblijna. Rozpoczyna się XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Zachęcamy
szczególnie w tych dniach, ale i zawsze do lektury Słowa Bożego.

2. W piątek 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W ten piątek można spożywać pokarmy mięsne. W sobotę 24 kwietnia oddamy Hołd Matce Bożej Wspomożenia Wiernych. Zapraszamy na Eucharystię w czasie której modlić się będziemy w intencjach powierzonych w nowennie.

3. W niedzielę 25 kwietnia imieniny obchodzi ks. Jarosław Jastrzębski SDB. Ks. Jarosław Mszę św. imieninową odprawi w niedzielę o godz. 10.30. Zapraszamy.

4. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 18.00 będzie transmitowana przez Facebooka na stronie parafialnej. W przyszłą niedzielę transmisja odbędzie się o godz. 9.00. Dzisiejsza Msza św. o godz. 12.00 będzie na zewnątrz, przy wiacie.

5. W związku z powstałymi ograniczeniami, osoby, które nie mogą uczestniczyć w Eucharystii a pragną przyjąć Komunię św. zapraszamy dziś, od godz. 15.00 do 16.00 do kościoła na modlitwę i Komunię świętą poza Mszą św.

6. Tydzień temu zbieraliśmy ofiary do puszek na Caritas Diecezjalną z racji Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Zebraliśmy 996 zł. Składamy serdeczna Bóg zapłać.

7. Ze względu na ograniczenia w kinach, jest możliwość obejrzenie w internecie bardzo ważnego premierowego filmu „Wyrok na niewinnych". To historia najgłośniejszego i najbardziej brzemiennego w skutkach dramatu sądowego w dziejach. Blisko pół wieku temu wyrok Sądu Najwyższego w USA przesądził o  tragicznym losie już 62  mln nienarodzonych. Głównym bohaterem dramatu jest dr Bernard Nathanson, zagorzały zwolennik legalizacji aborcji i aktywny uczestnik sprawy, który kilka lat później stał się obrońcą życia i autorem głośnego filmu “Niemy krzyk”.

8. Apostolat Margaretka zaprasza na IV Niepokalanowskie Spotkanie Wspólnot i Osób modlących się za Kapłanów. Odbędzie się w sobotę 24 kwietnia w Niepokalanowie.
Rozpoczęcie godz. 9.00. Szczegółowy Program w gablotach parafialnych.

9. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte, i inne pamiątki.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Lucja Kaczorowska, lat 90, z ul. Skrowaczewskiego
Ola Danuta Szyszczyńska, lat 64, z ul. K. Pałaca
Władysław Maciągowski, lat 85, z ul. Parkingowej
Maciej Iżycki, lat 70, z ul. F. Nila
Kazimiera Pietrzak, lat 82, z ul. K. Pałaca
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi