“W świątyni zastał siedzących za stołami bankierów oraz tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie.
Wówczas, sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: «Zabierzcie to stąd i z domu mego Ojca nie róbcie targowiska!».”

1. Trzecia niedziela Wielkiego Postu. Chrystus zachęca nas abyśmy dbali o własną świątynię, miejsce naszego spotkania z Bogiem, naszego uświęcenia, oddania czci i chwały Bogu. Zapowiada swą Mękę i Zmartwychwstanie. Przeżyjmy ten czas Wielkiego Postu owocnie, w rozmodleniu i skupieniu.

2. Jutro, w poniedziałek, 8 marca Międzynarodowy Dzień Kobiet. Na Mszy św. o godz.
18.00 będziemy modlić się w intencji wszystkich kobiet z naszej parafii.

3. W środę, 10 marca na godz. 19.00 zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne z cyklu Lectio Divina.

4. Zapraszamy w piątek na Drogi Krzyżowe:
godz. 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia ; godz. 17.00 z udziałem dzieci,
godz. 18.45 dla ogółu wiernych ; godz. 20.00 z udziałem młodzieży

5. W sobotę rano modlimy się Liturgią Godzin po Mszy św. o godz. 7.00 (Jutrznia i Godzina czytań). W niedziele Wielkiego Postu, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Wieczorem kontynuujemy Przygotowanie do Aktu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi po Mszy św. o godz. 18.00.

6. W poniedziałek przyszłego tygodnia, 15 marca rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

7. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy ofiary do puszek na Misje jako Dzieło pomocy misjonarzom Ad gentes. Zebraliśmy 1489 zł. Bardzo dziękujemy za to wsparcie na cele misyjne.

8. Dla wszystkich pragnących spełniać uczynki miłosierdzia, a nie wiedzących w którym kierunku się zwrócić – Dom Samotnej Matki w Łodzi ma konkretną inicjatywę. Potrzeby dotyczą matek jak i dzieci. Za każdą najmniejszą, pomoc bardzo dziękują. Szczegółowa lista potrzeb znajduje się w gablotach. Zbiórka odbędzie się w poniedziałek 15 marca w godz. 17 00 – 19 00 na parkingu przy naszej Parafii. Można również wcześniej przynosić dary do sklepiku i kancelarii.

9. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Z okazji roku św. Józefa sprowadziliśmy specjalne wydanie Gościa Niedzielnego z bogatą ofertą artykułów, modlitw do św. Józefa. Zachęcamy szczególnie, aby w tym czasie Postu i pandemii zawierzyć swoje radości, smutki i obawy św. Józefowi, opiekunowi Chrystusa i Kościoła.

W ostatnim tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek:
Jadwiga Gruzielewicz, lat 71, z ul. I. Zielińskiej
Leszek Szkop, lat 56, z parafii Wiskitki
Krzysztof Szelągowski, lat 75, z ul. K. Pałaca
Tomasz Gadomski, lat 52, z ul. Girarda
Andrzej Lipski, lat 82, z ul. Girarda
Karol Ruszkowski, lat 82, z ul. Girarda
Maria Jaszke, lat 74, z ul. Nietrzebki
Czesław Konarski, lat 68, z ul. 1 Maja

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi