“Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką.
Tam się przemienił wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe,
tak jak żaden na ziemi folusznik wybielić nie zdoła.”

1. Przeżywamy drugą Niedziela Wielkiego Postu. Liturgia Słowa ukazuje nam tajemnicę Przemienienia Chrystusa na górze Tabor. Kościół zachęca nas stale do osobistej przemiany szczególnie w czasie Wielkiego Postu. Niech modlitwa, post oraz jałmużna pomogą nam kształtować miłość czystą do Boga i każdego człowieka.

2. Dzisiaj niedziela Dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes. W całej Polsce zbieramy ofiary do puszek na rzecz rozwoju misji i pomocy misjonarzom. W naszym kościele są zbierane ofiary na te cele. Dziękujemy za wsparcie.

3. Jutro w poniedziałek do naszej wspólnoty salezjańskiej przyjedzie ks. inpektor Tadeusz Jarecki, przełożony naszej Prowincji. Raz w roku przybywa do każdej wspólnoty aby zweryfikować naszą pracę salezjańska i duszpasterską. Zapraszamy na uroczystą Mszę św., na godz. 18.00 odprawianą w intencji parafian i sympatyków dzieła salezjańskiego. Po Mszy św. odbędzie się Spotkanie z przedstawicielami naszych grup parafialnych.

4. Jutro w I poniedziałek miesiąca, po Mszy św. o godz. 18.00 – posługa modlitwą wstawienniczą. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną uzdrowienia ducha i ciała.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek 4 marca święto św. Kazimierza, królewicza. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania i wypraszać łaskę wytrwania w powołaniu.
Zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami.
W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. Spowiedź o godz. 16.30.
Drogi Krzyżowe:
godz. 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia ; godz. 17.00 z udziałem dzieci,
godz. 18.45 dla ogółu wiernych ;
godz. 20.00 z udziałem młodzieży

6. W sobotę rano zapraszamy na Liturgię Godzin po Mszy św. o godz. 7.00 (Jutrznia i Godzina czytań). Wieczorem na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej po Mszy świętej o godz. 18.00. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy wszystkich czcicieli Maryi.

7. W niedziele Wielkiego Postu, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
Wieczorem kontynuujemy Przygotowanie do Aktu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi po Mszy św. o godz. 18.00.

8. Grupa rodzinna Al-Anon wznawia Spotkania od 1 marca. Są to spotkania dla Rodzin osób uzależnionych od alkoholu. Odbywają się one w poniedziałki o godz. 18.15 na plebani przy kościele Matki Bożej Pocieszenia przy Placu J. Pawła II w Żyrardowie (wejście od ul. ks. Ściegiennego). Pod chórem są wyłożone informacje nt Grupy Al-Anon.

9. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: bieżącą katolicką prasę, Pismo Święte, dewocjonalia.

W ostatnim tygodniu w naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:

Hanna Sapińska, lat 79, z ul. Gen. F. Nila
Marianna Janicka, lat 82, z ul. Gen. F. Nila
Ireneusz Domański, lat 65, z ul. K. Pałaca
Halina Gontarz, lat 72, z ul. Girarda

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi