1. Dzisiaj w niedzielę 14 lutego przeżywamy Uroczystość odpustową świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy i naszej parafii. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i Litania do św. Patronów. Kazania okolicznościowe głosi ks. dr Piotr Przesmycki SDB z Łodzi, wieloletni wykładowca seminaryjny, znawca teologii rosyjskiej, przewodnik po Ziemi świętej.

2. W poniedziałek, 15 lutego po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania przyjmujemy w Kancelarii.

3. W czwartek 11 lutego przeżywaliśmy uroczyste obchody Dnia Chorego, którego współorganizatorami było Stowarzyszenie „Nieść Ulgę w Cierpieniu”. Stowarzyszenie dziękuje wszystkim dotychczasowym Darczyńcom i zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego za rok 2020 na dalszą działalność (ulotki na stolikach). Dotychczas działalność ta skupiała się głównie na prowadzeniu Hospicjum Domowego i Poradni
Medycyny Paliatywnej, które w ciągu ostatnich 9 lat objęło opieką 757 osób chorych. W 2020 roku został zakończony etap projektowania Ośrodka Hospicyjnego, który będzie znajdował się w Żyrardowie. Wierzymy, że już wkrótce rozpocznie się budowa.

4. W środę, 17 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona czas Wielkiego Postu, okres przygotowania do wydarzeń paschalnych. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 17.00 (dla dzieci), 18.00 i 20.00.
W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości spożywania. Tego dnia winniśmy zjeść trzy posiłki, tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia. Natomiast post ilościowy (Środa Popielcowa i Wielki Piątek) obowiązuje od 18. do 60. roku życia.

5. W czwartek 18 lutego przypada 10 rocznica tragicznej śmierci ks. Marka Rybińskiego SDB, misjonarza z Tunezji. Ks. Marek pracował w naszej parafii przez dwa lata jako asystent. O godzinie 18.00 odprawimy Mszę św. za niego i jego najbliższych.

6. W czasie Wielkiego Postu chcemy Was Drodzy zaprosić na cztery Spotkania przygotowujące nas do owocnego przeżycia tego okresu. Na Drogę Krzyżową w piątek, na Liturgię Godzin w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 (Jutrznia i Godzina czytań), Gorzkie Żale w niedzielę i Przygotowanie do aktu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 (zapisy w Sklepiku).
W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
godz. 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia ;
godz. 17.00 z udziałem dzieci,
godz. 18.45 dla ogółu wiernych ;
godz. 20.00 z udziałem młodzieży
W niedziele Wielkiego Postu, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

7. W przyszłą niedzielę, 21 lutego odbędzie się Spotkanie dzieci I komunijnych z grupy II i III po Mszy św. o godz. 12.00.

8. W sobotę 27 lutego o godzinie 16.00 w Sali multimedialnej Oratorium, rozpoczniemy Kurs przedmałżeński. Wszystkich chętnych zapraszamy.

9. Od dzisiaj mamy w kruchcie kropielnicę bezdotykową. Zachęcamy do korzystania z wody święconej (wystarczy podsunąć dłoń).

10. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, Pismo Święte i dewocjonalia.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Edmund Galiński, lat 79, z ul. Chłodnej
Karol Szymański, lat 58, z ul. I. Zielińskiej
Zbigniew Łydkowski, lat 73, z ul. Skrowaczewskiego
Zygmunt Jałmużna, lat 72, z ul. Girarda

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi