Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga – i Bogiem było Słowo.
Ono było na początku u Boga. Wszystko zaistniało dzięki Niemu.
Bez Niego zaś nic nie zaistniało. To, co zaistniało, w Nim było życiem.

1. Obchodzimy dziś II niedzielę po Narodzeniu Pańskim, nadal świętujemy uroczyście przyjście naszego Zbawiciela na świat. Przynosi On pokój i błogosławieństwo wszystkim ludziom dobrej woli.

2. Jutro, w poniedziałek, po Mszy św. o godz. 18.00 – modlitwa wstawiennicza dla wszystkich, którzy potrzebują wsparcia modlitewnego i mają problemy zdrowotne, rodzinne czy duchowe.

3. W środę obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Trzej Magowie to reprezentanci całej ludzkości. Tego dnia w kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą oznaczymy drzwi naszych domów i mieszkań.
Po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie. Schola męska zaprezentuje nam najładniejsze kolędy.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
W piątek udamy się z posługą do chorych.

5. W przyszłą niedziele, 10 stycznia, będziemy gościć w naszym kościele przedstawicieli Zakonu Rycerzy Jana Pawła II. Jest to męskie stowarzyszenie katolickie dla świeckich, którzy zgłębiają, rozwijają i kontynuują dzieło św. Jana Pawła II. Przedstawiciele Zakonu podzielą się osobistym świadectwem przynależności i zaangażowania w stowarzyszeniu.

6. Ze względu na pandemię Kolęda, wizyta duszpasterska, w tym roku będzie miała trochę inną formę. Pragniemy pójść do Was drodzy parafianie, jednocześnie zachowując przepisy związane z obecną sytuacją. Kolędę rozpoczniemy 18 stycznia po kwarantannie.
Codziennie od 18 stycznia, zapraszamy konkretnych, wyznaczonych parafian według ulicy (tak jak wyznaczaliśmy wcześniej na kolędę) na Mszę św. na godz. 18. Będziemy się modlić za nich, ich rodziny i prosić o błogosławieństwo na cały rok. Po Mszy św. chcemy udać się razem z Wami do domów, aby jedynie poświęcić dom, mieszkanie, niekoniecznie wchodzić ale wręczyć pamiątkową modlitwę. W przyszłą niedzielę wyznaczymy już pierwsze ulice i zaprosimy Was na wspólną modlitwę od 18 stycznia.

7. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia oraz kalendarze Diecezji Łowickiej.

8. Komunie św. na rękę będziemy udzielać jako pierwszym osobom, po stronie chrzcielnicy.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii został odprowadzony na wieczny spoczynek:
Marek Żyła, lat 63, z ul. Spółdzielczej
Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Podziel się z innymi