«Dobrze, sługo dobry i wierny.
Byłeś wierny w drobnych sprawach, nad wieloma cię postawię.
Wejdź, aby radować się ze swoim panem».

1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
18 listopada – środa – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
20 listopada – piątek – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
21 listopada – sobota – wspomnienie Ofiarowania NMP

2. Od dzisiaj, niedzieli 15 listopada rozpoczynamy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, którą odprawiamy codziennie przez 9 dni, po Mszy św. o godz. 18.00. Prośby i podziękowania przyjmujemy nadal w kancelarii parafialnej.

3. W miesiącu listopadzie, od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 w modlitwie Różańcowej modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

4. Tydzień temu, w niedziele rozpoczęliśmy udzielanie komunii świętej poza Mszą świętą w godzinie od 15.00 do 16.00. Nadal zachęcamy aby nawiedzić kościół i przyjąć Najświętszy sakrament. W tej godzinie będzie również okazja do spowiedzi i osobistej modlitwy.

5. Zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne Lectio Divina. Kontynuujemy cykl poświęcony Mojżeszowi. Najbliższe spotkanie w środę, 18 listopada o godz. 19.00.

6. W piątek, 20 listopada o godz. 19.45 odbędzie się kolejne Spotkanie przygotowujące młodzież do bierzmowania w grudniu. Tym razem zapraszamy na to Spotkanie samych rodziców bierzmowanych.

7. Za tydzień ostatnia niedziela Roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Tego dnia poświęcimy również opłatki na nasze stoły wigilijne.
Opłatki będą dostępne w kiosku parafialnym, kancelarii i zakrystii. Za złożone ofiary składamy serdeczne podziękowanie.

8. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane do skarbony znajdującej się po lewej stronie przy wyjściu z kościoła. Ofiary te przeznaczamy na Stypendia dla potrzebujących dzieci i młodzieży. Ostatnio zebrana suma wynosiła 1165 zł.

9. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, świece, kalendarze Diecezji Łowickiej, „Ewangelia na każdy dzień” z Edycji św. Pawła oraz inne pamiątki religijne.

W ostatnim tygodniu w naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Alina Czyżewska, lat 90, z ul. Kamiennej
Jan Koziński, lat 83, z ul. Girarda
Janina Laskowska, lat 81, z ul. Pięknej
Hanna Lewandowska, lat 72, z ul. Skrowaczewskiego
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi