“Czemu wydajecie pieniądze na to, co nie jest chlebem?
I waszą pracę – na to, co nie nasyci?
Słuchajcie Mnie, a jeść będziecie przysmaki i dusza wasza zakosztuje tłustych potraw.
      Nakłońcie uszu i przyjdźcie do Mnie, posłuchajcie mnie, a dusza wasza żyć będzie.”

1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
4 sierpnia – wtorek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana
6 sierpnia – czwartek – święto Przemienienia Pańskiego
8 sierpnia – sobota – św. Dominika, kapłana

2. Dziś, o godz. 12.00, w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie odbędzie się spektakl słowno-muzyczny w 100. rocznice urodzin św. Jana Pawła II pod tytułem „Dar i Tajemnica”. Dokładne informacje znajdziemy na plakatach. Wstęp wolny.

3. Jutro w Oratorium rozpoczyna się pierwszy turnus półkolonii dla dzieci. Na drugi turnus w przyszłym tygodniu jest jeszcze kilka miejsc. Zainteresowanych zapraszamy.

4. W sobotę, 8 sierpnia organizowana jest pielgrzymka do Torunia do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. W programie m.in. udział w otwarciu Parku Pamięci pod nazwą „Zachowali się jak trzeba”, upamiętniającym Polaków, którzy podczas II wojny światowej ratowali Żydów. Zapisy jeszcze dziś w kiosku parafialnym po Mszach św.

5. Decyzją przewodnika głównego Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej, tegoroczna pielgrzyka odbędzie się w zmienionej formie, gdyż na pątniczy szlak wyruszą jedynie Księża oraz niezbędne osoby z grupy służb. Ks. Bp Andrzej Dziuba wystosował list do pielgrzymów, z gorącą prośbą i zachętą  do duchowego pielgrzymowania. To duchowe pielgrzymowanie mogą ułatwić: codzienne relacje z drogi dostępne w mediach, konferencje do odsłuchania i możliwość zamieszczenia własnych intencji na stronie pielgrzymki, czy Facebook-u. Chcemy pogłębić i ubogacić to duchowe pielgrzymowanie codziennym Apelem Jasnogórskim, na który serdecznie zapraszamy w dniach 6-14 sierpnia, na godz. 20.00 do naszego kościoła.

6. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte, Biblia dla dzieci, kolorowanki biblijne oraz pamiątki na różne okazje.

Podziel się z innymi