1. Dziś III niedziela wielkiego postu, przeżywamy ją w duchu wiary i odpowiedzialności w obliczu zagrożenia koronawirusem. Zachęcamy do wzmożonej modlitwy, spowiedzi i indywidualnego nawiedzania świątyni.

Ks. bp. Andrzej Dziuba skierował do nas dekret. (proszę o odczytanie dekretu z dn. 13 marca 2020 i komunikatu z dn. 14 marca 2020)

2. Zgodnie ze wskazaniami odnoszącymi się do zgromadzeń publicznych, zaplanowane rekolekcje szkolne i parafialne odwołujemy. Zachęcamy do przeżycia tego czasu jako NARODOWYCH REKOLEKCJI indywidualnych i rodzinnych. Na czas kwarantanny nie będzie spotkań z rodzicami dzieci komunijnych.

3. Od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu – okazja do chwili adoracji w ciszy i modlitwy prośby o Bożą łaskę na trudny czas, który przeżywamy . W tym czasie kapłani będą służyć Sakramentem Spowiedzi.

4. W piątek 20 marca, po raz siódmy będziemy przeżywać wielkopostną inicjatywę papieża Franciszka „24 godziny dla Pana” . Po ostatniej piątkowej drodze krzyżowej, będziemy do dyspozycji w konfesjonałach do godz. 23.00; natomiast w sobotę od godz. 8.00 rano do wieczornej Mszy św. W sobotę również po porannej Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu.

5. Ksiądz Proboszcz wrócił ze szpitala i obecnie przebywa na rehabilitacji w Mariówce. Polecamy Go opiece Bożej za przyczyną Matki Bożej Wspomożycielki i bł. Michała Woźniaka.

6. Dziś 15 marca rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Polecajmy wszystkie sprawy osobiste i narodowe Wspomożycielce. Prośby i podziękowania przyjmowane są w kancelarii parafialnej.

7. W czwartek, 19 marca, Uroczystość ku czci św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Bp. Senior Józef Zawitkowski. Pamiętajmy o nim w naszych osobistych i wspólnotowych modlitwach.

8. Przy wystawionym krzyżu na środku kościoła, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój kościoła.

7. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, Pismo Święte oraz dewocjonalia.

Podziel się z innymi