1. Dziś przypada druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych…

2. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: W piątki Wielkiego Postu,:
o godz. 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia, o godz. 17.00 z udziałem dzieci,
o godz. 18.45 dla ogółu wiernych; o godz. 20.00 z udziałem młodzieży
W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

3. Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

4. Redakcja „Gościa Niedzielnego”, siostry apostolinki, komitet organizacyjny Dzieła Dzielnych Kobiet zaprasza 14 marca na VII Diecezjalny Dzień Kobiet. Wydarzenie rozpocznie się w kościele św. Jakuba w Skierniewicach uroczystą Mszą św. o godzinie 9.30 pod przewodnictwem bp. Andrzeja F Dziuby.

5. W Kościele powszechnym przeżywamy dziś niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem „Eucharystia i misje” Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę. Przed kościołem na ten cel zbierane są ofiary do puszek – Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła

6. Salezjańska Organizacja Sportowa – Stowarzyszenie Lokalne SALOS ŻYRARDÓW jest organizatorem Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej w Futslau (czyli w piłkę nożną na hali), które, od ostatniego piątku do dziś, odbywają się w Żyrardowie. W Igrzyskach uczestniczy 350 zawodników i razem tworzą 30 drużyn. Przyjechali oni z 14 miejscowości, z lokalnych stowarzyszeń SALOS-u i towarzyszą im trenerzy oraz salezjanie i siostra salezjanka. Wczoraj wieczorem wszyscy uczestnicy Igrzysk wzięli udział w wigilijnej mszy niedzielnej, a dzisiaj Drodzy Parafianie, chcemy Was zaprosić na mecz finałowy i dekorację medalami na godz. 12.00 na hali AQUA. Władzom samorządowym i wszystkim, którzy pomogli w organizacji Igrzysk serdecznie dziękujemy i zapewniamy o modlitwie, by dobry Bóg błogosławił na co dzień wszystkim dobrodziejom SALOS-u i dzieła salezjańskiego w Żyrardowie.

7. Przy wystawionym krzyżu do adoracji na środku kościoła, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój kościoła.

8. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, Pismo Święte oraz dewocjonalia.

W ostatnim tygodniu w naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Włodzimierz Klimczak lat 76, z ul. Parkingowej;
Irena Kobierska lat 90, z ul. Fieldorfa-Nila;
Krystyna Muskała, lat 68 z ul Filipa de Girarda;
Halina Paluch, lat 71, z ul. Filipa de Girarda
Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Podziel się z innymi