1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu
5 lutego – środa – św. Agaty, dziewicy i męczennicy
6 lutego – czwartek – św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy

2. W środę, 5 lutego na godz. 19.00 zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne Lectio Divina.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. Spowiedź od godz. 16.30, Msza św. dla dzieci o godz. 17.00.

4. Zbliża się jubileusz 20-lecia powstania przy naszej parafii Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym SILOE. Z tej okazji wspólnota zaprasza na 20 godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie w piątek 7 lutego Mszą św. o godz. 18.00, zakończenie w sobotę Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Celem adoracji jest uwielbienie Boga i dziękczynienie: za Parafię, za Wspólnotę i jej prowadzenie przez wiele posług, za każdą osobę, która w historii Siloe zaznaczyła swoją obecność. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w dowolnym czasie do wspólnej modlitwy.

5. W przyszłą niedzielę 9 lutego będziemy przeżywali Uroczystość odpustową świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy i naszej parafii. Przy tej okazji dokonamy podsumowania roku 2019 oraz tegorocznej kolędy.

6. W najbliższy wtorek, 4 lutego, przypada Światowy Dzień Walki z rakiem. W ramach akcji przeciwdziałania nowotworom, Szpital żyrardowski wraz ze Starostwem Powiatowym i Urzędem Miasta Żyrardowa zapraszają wszystkich na warsztaty i wykłady propagujące tak zwaną: “czujność onkologiczną” i prozdrowotne zachowania. Pamiętajmy, że wcześniej wykryty nowotwór to szansa na całkowite wyzdrowienie.
Wydarzenie odbędzie się w dniu 4 lutego (wtorek) o godzinie 12:30 w Centrum Kultury. Wstęp jest bezpłatny.

7. Rozkład kolędy na najbliższy tydzień:
3 lutego, poniedziałek: Girarda 13, 15 i 16
4 lutego, wtorek: Zielińskiej 10, 12 i 14
5 lutego, środa: Zielińskiej 16 i 18
6 lutego, czwartek: Zielińskiej 20 i 22

8. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte oraz pamiątki na różne okazje.

W ostatnim tygodniu w naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Henryka Gałązka, lat 95, z ul. Girarda
Dariusz Szymańczak, lat 52, z ul. Fieldorfa-Nila
Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi