1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
11 listopada – poniedziałek – Uroczystość św. Wiktorii, dziewicy i męczennicy
13 listopada – środa – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

2. W poniedziałek, 11 listopada przypada narodowe Święto Niepodległości. W naszej diecezji to również Uroczystość św. Wiktorii, głównej patronki diecezji. Jak słyszeliśmy w ostatnią niedzielę, ks. Biskup Andrzej Dziuba zaprasza wszystkich diecezjan do Łowicza, na procesję z relikwiami św. Wiktorii i uroczystą Eucharystię ku jej czci. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w Kościele Świętego Ducha w Łowiczu.

3. W środę 13 listopada, swoje imieniny obchodzi ks. Stanisław Wójcik. Opiekun Koła Żywego Różańca, Rodziny Radia Maryja i VI kręgu DK. Solenizant odprawi Mszę imieninową o godz. 18.00.

4. W piątek, 15 listopada rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, którą odprawiamy codziennie przez 9 dni, po Mszy św. o godz. 18.00. Prośby i podziękowania przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

5. W sobotę 16 listopada z racji III soboty miesiąca o godz. 18.00 Msza św. z modlitwą charyzmatyczną o uzdrowienie.

6. W miesiącu listopadzie, od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 w modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

7. W związku ze zmianą pogody na zdecydowanie chłodniejszą Wspólnota Hosanna we współpracy z MOPS Żyrardów, MOPS Mszczonów i Strażą Miejską w Żyrardowie organizuje zbiórkę koców i termosów dla 50 osób bezdomnych z naszej okolicy. Specjalny kosz został ustawiony przy obrazie Jezusa Miłosiernego w kościele Matki Bożej Pocieszenia.

8. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, kalendarze Diecezji Łowickiej oraz „Ewangelia na każdy dzień” z Edycji św. Pawła

W ostatnim tygodniu w naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Andrzej Kucharski, lat 82, z ul. Skrowaczewskiego
Krzysztof Bielawski, lat 54, z Nowych Kozłowic
Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi