1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
28 października – poniedziałek – świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
1 listopada – piątek – uroczystość Wszystkich Świętych
2 listopada – sobota – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny.
Msze św. w naszym kościele 1 i 2 listopada o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
W piątek, 1 listopada z racji uroczystości możemy spożywać pokarmy mięsne.

Pamiętajmy, że w Oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych (przez osiem pierwszych dni listopada) duszom w czyśćcu możemy codziennie ofiarować wielki dar – odpust zupełny, za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w intencji zmarłych.

W tym miesiącu z racji dnia zadusznego w sobotę nie będzie nabożeństwa fatimskiego.

2. W czwartek, 31 października, w przededniu Uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy na uroczystą Celebrację Nocy Świętych. Rozpoczniemy o godz. 19.00 przy kaplicy na cmentarzu. Następnie procesja z relikwiami świętych i ze świecami do kościoła MBP. Około godz. 20.00 będzie Eucharystia koncelebrowana przez wszystkich obecnych kapłanów a po niej odbędzie się koncert przy relikwiach świętych. Po koncercie agapa. Bądźmy razem tego wieczoru ze świętymi.

3. (po Mszy św. o godz. 9.00 i 10.30)

Trwa konkurs pod hasłem: „Pomoc misjom jest słodka”. Wczoraj zostały przyniesione ciasta, które oceniono a autorzy najsmaczniejszych ciast zostaną nagrodzeni. Rozstrzygnięcie konkursu w niedzielę 10.11. po Mszy św. o godz. 10.30. Ciasta te można dziś nabyć w holu przy kancelarii. Uzyskane fundusze zostaną przeznaczone dla dzieci w krajach misyjnych.

4. W kancelarii parafialnej przyjmowane są wypominki za zmarłych. W miesiącu listopadzie będziemy polecać zmarłych w modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz we Mszy św. w każdy pierwszy Piątek Miesiąca. Modlitwę z wypominkami za zmarłych rozpoczynamy od poniedziałku, 4 listopada o godz. 17.30.

5. Biuro Turystyczne Tauri z Radziejowic organizuje samolotową pielgrzymkę do Rzymu na Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne. Bliższe informacje możemy uzyskać w kancelarii parafialnej.

6. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Możemy zaopatrzyć się w katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte, pamiątki i zaproszenia na chrzest, ślub i bierzmowanie, różańce, książeczki komunijne, kalendarze oraz znicze „Caritas”. Każdy z nas zapala znicze na grobach swoich bliskich, a kupując znicze Caritas, dodatkowo wspieramy działalność charytatywną Kościoła.

7. W ostatnim tygodniu w naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Leonarda Chojnacka, lat 90, z ul. Kamiennej
Dariusz Furga, lat 54, z ul. Girarda
Waldemar Tomaszewski, lat 67, z ul. Kamiennej
Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi