1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
22 października – wtorek – św. Jana Pawła II, papieża

2. W czwartek, 24 października po Mszy św. o godz. 18.00 na zakończenie nowenny oddamy hołd Maryi Wspomożycielce Wiernych.

3. W ostatnią niedzielę obchodziliśmy w Polsce Dzień Papieski. Ofiary zbierane do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wyniosły w naszej parafii 2330 zł.

4. Przeżywamy Miesiąc Misyjny i podobnie jak w ubiegłych latach Salezjanie Współpracownicy zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w konkursie pod hasłem: „Pomoc misjom jest słodka”. Aby wziąć udział w konkursie należy upiec ciasto i przynieść do parafii w sobotę 26.10. o godz. 16.00. Ciasta należy zaopatrzyć w karteczkę z imieniem, nazwiskiem i wiekiem autora wypieku. Autorzy najsmaczniejszych ciast zostaną nagrodzeni. Ciasta będzie można nabyć w najbliższą niedzielę przed i po Mszy o godz. 10.30. Uzyskane fundusze zostaną przeznaczone dla dzieci w krajach misyjnych. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w niedzielę, 10 listopada po Mszy św. o godz. 10.30. Szczegóły znajdziemy na plakacie.

5. Za tydzień nie zapomnijmy, że z soboty na niedzielę następuje zmiana czasu z letniego na zimowy – przesuwamy wskazówki zegara o 1 godzinę do tyłu – śpimy o godzinę dłużej.

6. W kancelarii parafialnej przyjmowane są intencje mszalne na nowy rok oraz wypominki za zmarłych. W miesiącu listopadzie będziemy polecać zmarłych w modlitwie oraz we Mszy św. w każdy pierwszy Piątek Miesiąca.

7. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Możemy zaopatrzyć się w katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte, pamiątki na chrzest, ślub i bierzmowanie, różańce, książeczki komunijne, kalendarze, znicze „Caritas”. Każdy z nas zapala znicze na grobach swoich bliskich, a kupując znicze Caritas, dodatkowo wspieramy działalność charytatywną Kościoła.

8. W ostatnim tygodniu w naszej parafii została odprowadzona na wieczny spoczynek:
Krystyna Lasota, lat 65, z ul. Ciepłej
Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Podziel się z innymi