1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
15 października – wtorek – św. Teresy z Avila, dziewicy i doktora Kościoła
16 października – środa – św. Jadwigi Śląskiej
17 października – czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
18 października – piątek – święto św. Łukasza Ewangelisty

2. Obchodzimy dziś po raz 19 w Polsce Dzień Papieski. We wszystkich kościołach odbywają się zbiórki pieniężne na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Ofiarę na ten cel będzie można złożyć do puszki przed kościołem.

3. We wtorek, 15 października rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, którą odprawiamy codziennie przez 9 dni, po Mszy św. o godz. 18.00. Prośby i podziękowania przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

4. Zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne Lectio Divina. Kontynuujemy cykl poświęcony Abrahamowi. Najbliższe spotkanie w środę, 16 października o godz. 19.00.

5. 18 października, w piątek swoje imieniny obchodzi ks. Łukasz Owsianko, kierownik Oratorium i katecheta w Liceum. Solenizant odprawi Mszę imieninową o godz. 18.00.

6. W sobotę 19 października z racji III soboty miesiąca o godz. 18.00 Msza św. z modlitwą charyzmatyczną o uzdrowienie.

7. Nabożeństwa różańcowe w październiku
– dla dorosłych – codziennie o godz. 17.30
– dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00

8. W kancelarii parafialnej przyjmowane są intencje mszalne na nowy rok oraz wypominki za zmarłych. Formularze na wypominki wyłożone są na stoliku przy bocznym ołtarzu oraz w holu przy kancelarii.

7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu, na sobotę 19 października. Zapisy w środy od godz. 16.00 do 18.00 w bibliotece parafialnej.

8. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Możemy zaopatrzyć się w katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte, pamiątki na chrzest, ślub i bierzmowanie, różańce, książeczki komunijne, kalendarze, znicze „Caritas” oraz Ewangelia na każdy dzień z Edycji św. Pawła.

Podziel się z innymi