1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
12 września – czwartek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
13 września – piątek – św. Jana Chryzostoma
14 września – sobota – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

2. W sobotę, 14 września ks. Sławomir zaprasza pielgrzymów z grupy pomarańczowej na spotkanie popielgrzymkowe. Rozpoczęcie o godz. 15.30. w Oratorium. Tego samego dnia po Mszy wieczornej zapraszamy do modlitewnego czuwania w ramach ogólnopolskiej inicjatywy: „Polska pod Krzyżem”.

3. W niedzielę, 15 września rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania przyjmowane są w kancelarii parafialnej.

4. W przyszłą niedzielę 15 września zapraszamy dzieci z klas 1 szkoły podstawowej. Na Mszy św. o godz. 10.30 zostaną poświęcone tornistry, podręczniki i przybory szkolne, a dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo z racji rozpoczęcia nauki w szkole.

5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się zbiórka funduszy na leczenie Julii Bodych, 18 letniej mieszkanki Żyrardów. Zbiórkę przeprowadzą wolontariusze z Fundacji „Z miłości do dziecka”.

6. W sobotę, 14 września na muszli koncertowej w Łowiczu odbędzie się III Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem „MĘŻCZYZNĄ I NIEWIASTĄ STWORZYŁ ICH…”. Wyjazd z pod kościoła Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie o godz. 9.00. Więcej informacji znajdziemy na stronie diecezjalnej.

7. Inicjatywa Szlachetna paczka ogłasza nabór na wolontariuszy kolejnej edycji Szlachetnej Paczki. Więcej informacji znajdziemy na plakatach.

8. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte oraz pamiątki na różne okazje.

Podziel się z innymi