1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
3 września – wtorek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

2. W poniedziałek, 2 września, rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, katechetów i nauczycieli na godz. 8.00, na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok nauki.

3. Również w poniedziałek, 2 września po Mszy św. o godz. 18.00 – modlitwa wstawiennicza dla wszystkich, którzy mają problemy zdrowotne, rodzinne czy duchowe.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii oraz wypraszać łaskę wytrwania w powołaniu.
W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. Spowiedź od godz. 16.30, Msza dla dzieci o godz. 17.00.
W sobotę, po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej.

5. W środę, 4 września o godzinie 19:00 odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie LECTIO DIVINA. A w nim czytanie i rozważanie Słowa Bożego oraz adoracja najświętszego sakramentu. Zapraszamy w 1 i 3 środę miesiąca osoby pragnące pogłębić lub rozpocząć modlitwę Słowem Bożym. Szczegóły znajdziemy na plakatach.

6. Są jeszcze wolne miejsca na autokarową pielgrzymkę do Torunia na spotkanie z Rodziną Radia Maryja sobotę 7 września. Zapisy i bliższe informacje w środę, w bibliotece parafialnej od godz. 16.00 do 18.00.

7. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte oraz pamiątki na różne okazje.

W ostatnim tygodniu w naszej parafii została odprowadzona na wieczny spoczynek:
Stefania Walasik, lat 86, z ul. 1 Maja
Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Podziel się z innymi