1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
17 czerwca – poniedziałek – św. Brata Alberta Chmielowskiego
21 czerwca – czwartek – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

2. W środę, 19 czerwca o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, katechetów i nauczycieli.

3. W czwartek, 20 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 9.00, 10.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyjdziemy w uroczystej procesji do czterech ołtarzy. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii i prosić o błogosławieństwo dla Kościoła, naszej Ojczyzny i naszej parafii. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Żywy Jezus jest wśród nas.

Zapraszamy cały orszak procesyjny, ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatków, dzieci komunijne i rocznicowe, grupy i wspólnoty parafialne oraz strażaków z OSP Nowe Kozłowice.

W Oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne po nabożeństwie czerwcowym.

4. W poniedziałek, 24 czerwca (za tydzień) rozpoczniemy pierwszy etap renowacji posadzki w naszym kościele. W tym czasie zostanie odnowione prezbiterium. Drugi etap rozpoczniemy od 5 sierpnia.

5. Dziś przed kościołem będzie można złożyć ofiary do puszek na wsparcie przygotowań Salezjańskiej Grupy Pomarańczowej w Łowickiej Młodzieżowej Pielgrzymce na Jasną Górę.

6. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w niedzielę, 14 lipca, na pielgrzymkę do Częstochowy. Zapisy w środy w bibliotece parafialnej od godz. 16.00 do 18.00

7. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte oraz pamiątki na różne okazje.

W ostatnim tygodniu w naszej parafii został odprowadzony na wieczny spoczynek:
Zbigniew Więczkowski, lat 70, z ul. Girarda
Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Podziel się z innymi