1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
3 czerwca – poniedziałek – św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
5 czerwca – środa – św. Bonifacego, biskupa i męczennika
8 czerwca – sobota – św. Jadwigi, Królowej

2. Dzisiaj neoprezbiter, Ks. Marcin Wiśniewski odprawi Mszę Prymicyjną o godz. 12.00, a za tydzień w niedzielę 9 czerwca Prymicje Ks. Michała Słojewskiego.

3. Pierwsza niedziela czerwca to w Polsce Święto Dziękczynienia. Obchodzone w tym roku pod hasłem „Dziękujemy za wielkich Pasterzy: Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego”. Przed kościołem możemy złożyć ofiarę do puszki na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

4. W miesiącu czerwcu Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30.

5. W poniedziałek, po Mszy św. o godz. 18.00 – modlitwa wstawiennicza dla wszystkich, którzy mają problemy zdrowotne, rodzinne czy duchowe.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego oraz wypraszać łaskę wytrwania w powołaniu.

W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. Spowiedź od godz. 16.30, Msza dla dzieci o godz. 17.00.

7. W następną niedzielę 9 czerwca obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W liturgii kończymy okres wielkanocny i zaczniemy okres zwykły.

A w sobotę 8 czerwca o godz. 20.00 odbędzie się modlitewne czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego.

8. W naszym Oratorium w dniach od 13 do 16 czerwca odbędzie się kurs na wychowawcę wypoczynku letniego. Szczegółowe informacje dostępne są na FB oratoryjnym oraz w biurze Oratorium, otwartym w dni powszednie od godz.15.30 do 19.00. Osoby zainteresowane zapraszamy do udziału.

9. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w niedzielę, 14 lipca, na pielgrzymkę do Częstochowy. Zapisy w środy w bibliotece parafialnej od godz. 16.00 do 18.00

10. Jeszcze dzisiaj zbierane podpisy pod projektem ustawy, która powstrzyma wprowadzenie do szkół demoralizującej edukacji seksualnej. Aby zebrane podpisy były ważne potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy do poparcia obrony dzieci przed deprawacją.

11. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte oraz pamiątki na różne okazje.

W ostatnim tygodniu w naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Mirosław Cieplak, lat 47, z ul. Twardowskiego
Mariola Kowalczyk, lat 46, z ul. Girarda
Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi