1. Drodzy Parafianie, Goście i Przyjaciele!
Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia. Niech ten błogosławiony czas Wielkiej Nocy owocuje szczęściem spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym. Niech Pan umocni nasze serca wiarą, odwagą i miłością, byśmy stawali się skutecznymi posłańcami paschalnej radości. Życzymy Wam siły i mądrości płynącej z Tajemnicy Zmartwychwstania.
Jezus prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na wystrój kościoła. Dziękuję z całego serca za przygotowanie ołtarza adoracji, Grobu Pańskiego i za świąteczną dekorację.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w czuwania modlitewne, adoracje i Triduum Paschalne – niech Zmartwychwstały Chrystus wynagrodzi potrzebnymi łaskami.

3. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Zadbajmy o nasz udział we Mszy Świętej. Jutro Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

Drodzy, cały ten tydzień (do niedzieli włącznie), czyli oktawę, przeżywamy uroczyście jak Wielkanoc. W piątek nie ma postu, w tym czasie też kapłani nie spowiadają. (oczywiście na nagłych przypadkach, żaden kapłan nie odmówi spowiedzi – ale bardzo nierozsądne jest odkładanie spowiedzi na czas poświąteczny)

4. Nowenna do Święta Bożego Miłosierdzia, odprawiana będzie codziennie po Mszy godz. 18.00.

5. Ten tydzień będzie bardzo obfity w imieniny kapłanów.

We wtorek, 23 kwietnia – ks. Wojciech Szabrański – kierownik katechizacji, katecheta w Liceum, opiekun Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Siloe i IV Kręgu DK. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 18.00.

W czwartek 25 kwietnia – ks. Jarosław Jastrzębski. Ks. Jarosław jest wikariuszem parafialnym, katechetą w szkole podstawowej, przygotowuje dzieci do I Komunii świętej, jest opiekunem ministrantów, III Kręgu DK oraz Scholi dziecięcej Don Bosko. Solenizant odprawi imieninową Mszę św. o godz. 18.00.

A ja, żeby nie robić konkurencji współbraciom zapraszam do wspólnej modlitwy dziękczynnej z racji imienin w najbliższą niedzielę, 28 kwietnia na godz. 12.00.

6. Przyszła niedziela, druga niedziela Wielkanocy, jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na godz. 15.00 na Godzinę Miłosierdzia i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

7. Otrzymaliśmy też prośbę z Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego z Warszawy o ogłoszenie, że nasz parafianin, diakon Marcin Wiśniewski, dnia 25 maja 2019 przyjmie święcenia kapłańskie. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

W ostatnim tygodniu w naszej parafii został odprowadzony na wieczny spoczynek:
Tadeusz Wieczorkiewicz, lat 83, z ul. Fieldorfa-Nila
Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Podziel się z innymi