1. Rozpoczęliśmy dziś Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Nauki rekolekcyjne głosi o. Krzysztof Kowalski, z Zakonu Ojców Paulinów.

Od poniedziałku do środy Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 20.00.

O godz. 17.30 modlitwa różańcowa w intencji Rekolekcji.

Od godz. 19.00 do 19.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zachęcam do wzięcia udziału w spotkaniach rekolekcyjnych we wszystkie te dni, do środy włącznie oraz wyspowiadania się podczas rekolekcji.
Ofiary składane na tacę podczas rekolekcji niech będą naszym podziękowaniem ojcu Rekolekcjoniście za podjęty trud.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. Spowiedź od godz. 16.30, Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00.

W sobotę Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej po Mszy św. o godz. 18.00.

3. W tym roku po raz drugi odbędzie się wspólna Droga Krzyżowa dla całego Żyrardowa. Zapraszamy w piątek 5 kwietnia na godz. 19.00. Rozpoczęcie pod kościołem Wniebowstąpienia Pańskiego (ul. Żeromskiego). Trasa przebiega ulicami wszystkich żyrardowskich parafii. Zakończenie w kościele Matki Bożej Pocieszenia. Dokładne informacje i trasę nabożeństwa znajdziemy na ulotkach wyłożonych przy bocznych ołtarzach. Dla wszystkich uczestników Drogi Krzyżowej zostaną przygotowane świece.

Tego dnia osoby starsze i niemogące być wieczorem zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej z koronką do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00. A dzieci na godz. 17.00.

4. Stowarzyszenie „Nieść Ulgę w Cierpieniu” im. Ojca Pio i Matki Teresy zaprasza na uroczyste wprowadzenie Relikwii Ojca Pio i Matki Teresy do Żyrardowa oraz poświęcenie placu pod budowę Ośrodka Hospicyjnego. W centrum wydarzeń Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Andrzeja Dziuby. Uroczystości te odbędą się w sobotę 6 kwietnia o godz. 16.00 u zbiegu ulic Kanałowej i Opolskiej. Organizatorzy zapewniają przejazd i powrót autokarem. Odjazd spod naszego kościoła o godz. 15.00. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.00 zostały poświęcone relikwiarze, w których zostaną umieszczone relikwie Ojca Pio i Matki Teresy. Do czasu wybudowania Hospicjum te relikwie będą przechowywane i czczone w naszym kościele.

5. Przy wystawionym krzyżu do adoracji na środku kościoła, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój kościoła.

6. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte, pamiątki na chrzest i Komunię oraz karty świąteczne i ozdoby wielkanocne.

7. W ostatnim tygodniu w naszej parafii został odprowadzony na wieczny spoczynek:

Henryk Siekierski, lat 72, z ul. Fieldorfa-Nila
Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Podziel się z innymi