1. W poniedziałek, 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Tego dnia szczególnie modlimy się za dzieci poczęte oraz podejmujemy duchową adopcję dziecka poczętego. Deklarację duchowej adopcji będzie można składać podczas każdej Mszy św.

2. Od przyszłej niedzieli 31 marca rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne wygłosi o. Krzysztof Kowalski z Zakonu Ojców Paulinów.

3. W piątki Wielkiego Postu, nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

o godz. 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia,
o godz. 17.00 z udziałem dzieci,
o godz. 18.45 dla ogółu wiernych
o godz. 20.00 z udziałem młodzieży

W niedziele Wielkiego Postu, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

4. W tym roku po raz drugi w historii odbędzie się wspólna Droga Krzyżowa dla całego Żyrardowa. Zapraszamy w piątek 5 kwietnia (za dwa tygodnie) na godz. 19.00. Rozpoczęcie pod kościołem Wniebowstąpienia Pańskiego (ul. Żeromskiego). Trasa przebiega ulicami wszystkich żyrardowskich parafii. Zakończenie w kościele Matki Bożej Pocieszenia. Dla wszystkich uczestników Drogi Krzyżowej zostaną przygotowane świece.

5. Przy wystawionym krzyżu do adoracji na środku kościoła, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój kościoła.

6. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte, pamiątki na chrzest i Komunię oraz karty świąteczne i ozdoby wielkanocne.

7. W ostatnim tygodniu w naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Henryk Szyszyński, lat 70, z ul. Pałaca
Jerzy Słodki, lat 72, z ul Zielińskiej
Bogdan Haude, lat 90, z ul. Girarda
Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi